Pięć dni emocji w 18. kolejce
fot. Andrzej Romański

,

Lista aktualności

Pięć dni emocji w 18. kolejce

W 18. kolejce Energa Basket Ligi czeka nas pięć dni emocji! Cztery spotkania, w tym hitowe starcie WKS Śląska Wrocław z Anwilem Włocławek, będzie można zobaczyć w Polsat Sport Extra. Pozostałe mecze dostępne w serwisie Emocje.TV

 

,

 

King Szczecin - Rawlplug Sokół Łańcut

Termin: czwartek, godz. 17:30

Transmisja: Polsat Sport Extra

Zapowiedź: Zespół ze Szczecina to w obecnym sezonie czołówka ligi - ostatnio wygrał w Zielonej Górze. Rawlplug Sokół z kolei na wyjeździe okazał się lepszy od Anwilu Włocławek. Bardzo ciekawie zapowiada się starcie pod koszami pomiędzy atletycznym Philem Faynem a silnym Adamem Kempem. Warto przyjrzeć się także rywalizacji rozgrywających - to właśnie od postawy Andrzeja Mazurczaka oraz Coreya Sandersa może zależeć wynik całego spotkania.

 

PGE Spójnia Stargard - Legia Warszawa

Termin: piątek, godz. 17:30

Transmisja: Polsat Sport Extra

Zapowiedź: Stargardzianie są w niezłej formie, potwierdzając to także zwycięstwem w Bydgoszczy. Legia z kolei w hicie EBL nie poradziła sobie na wyjeździe z WKS Śląskiem. Mimo tego z bardzo dobrej strony pokazał się nowy gracz tej ekipy, czyli Kyle Vinales. Teraz będzie rywalizował z niezwykle doświadczonym Courtneyem Fortsonem. Pod koszami z kolei Geoffrey Groselle sprawdzi możliwości Barreta Bensona. Ciekawe, czy Dariusz Wyka będzie w stanie powstrzymać Ajdina Penavę.

 

Tauron GTK Gliwice - Enea Abramczyk Astoria Bydgoszcz

Termin: sobota, godz. 15:30

Transmisja: Emocje.TV

Zapowiedź: Ważny mecz dla obu ekip! Drużyna z Gliwic ciągle nie może ustabilizować formy, a ostatnio przegrała w Lublinie. Enea Abramczyk Astoria potrzebuje zwycięstw, aby uciec z dołu tabeli. Myke Henry pokazał się już jako świetny strzelec, więc teraz trzeba będzie zwrócić uwagę na jego pojedynek z Malachi Richardsonem. Earl Rowland zmierzy się z Mikiem Smithem, a pod koszami Kamari Murphy zagra przeciwko Nathanowi Cayo oraz Pauliusowi Petrileviciusowi.

 

WKS Śląsk Wrocław - Anwil Włocławek

Termin: sobota, godz. 17:30

Transmisja: Polsat Sport Extra

Zapowiedź: Święta wojna, prawdziwy klasyk Energa Basket Ligi! To spotkanie, na które cały sezon czekają kibice obu drużyn. Anwil jest ostatnio w słabszej formie, ale do gry wraca Kamil Łączyński, który z pewnością poukłada grę swojej drużyny. Pod koszami warto będzie się przyjrzeć starciom Josipa Sobina z Aleksandrem Dziewą. Ciekawe także, który z obwodowych - Jeremiah Martin czy Phil Greene - zdobędzie więcej punktów? Czy już w tym meczu zadebiutuje nowy gracz WKS Śląska, Serhij Pawłow?

 

Trefl Sopot - Polski Cukier Start Lublin

Termin: sobota, godz. 19:30

Transmisja: Emocje.TV

Zapowiedź: Zespół z Sopotu ostatnio poradził sobie z MKS, natomiast Polski Cukier Start wygrał z Tauron GTK. Szczególnie ciekawie zapowiada się rywalizacja środkowych - Ivica Radić kontra Klavs Cavars. Obaj mogą mieć ogromny wpływ na wynik. Ostatnio rewelacyjną formę pokazał Gabe DeVoe (34 punkty) - czy równie dobrze zagra przeciwko Jeanowi Salumu? Czy Jarosław Zyskowski i Michał Kolenda rzucą więcej trójek od Scoochie Smitha i Clevelanda Melvina?

 

BM Stal Ostrów Wielkopolski - Arriva Twarde Pierniki Toruń

Termin: niedziela, godz. 17:30

Transmisja: Polsat Sport Extra

Zapowiedź: Ostrowianie przegrali ostatnio po raz pierwszy we własnej hali - z Grupa Sierleccy Czarnymi. Arriva Twarde Pierniki z kolei wygrały z Suzuki Arką. Jakub Garbacz kontra Vasa Pusica - obaj potrafią zdobywać mnóstwo punktów, więc ich starcie może być kluczowe. Ważne będzie także to, czy Joey Brunk będzie w stanie powstrzymać doświadczonego Damiana Kuliga. Torunianie powinni również skupić się na Aigarsie Skele, który wchodząc z ławki potrafi być najważniejszym graczem BM Stali.

 

Grupa Sierleccy Czarni Słupsk - Enea Zastal BC Zielona Góra

Termin: poniedziałek, godz. 18:00

Transmisja: Emocje.TV

Zapowiedź: Słupszczanie radzą sobie ostatnio coraz lepiej, o czym świadczy również zwycięstwo w Ostrowie Wielkopolskim. Enea Zastal z kolei ma za sobą dwa mecze w rozgrywkach ENBL. Bardzo dobrze w Grupa Sierleccy Czarnych prezentuje się Brae Ivey, będąc ofensywnym liderem. Teraz będzie musiał sobie radzić m. in. z Dusanem Kutlesiciem. Sporo będzie zależało także od pojedynków Alena Hadzibegovicia z Mikołajem Witlińskim w polu trzech sekund.

 

Suzuki Arka Gdynia - MKS Dąbrowa Górnicza

Termin: poniedziałek, godz. 19:30

Transmisja: Emocje.TV

Zapowiedź: Gdynianie nie radzili sobie najlepiej w ostatnim czasie, a MKS przegrał z inną drużyną z Trójmiasta, Treflem. W Suzuki Arce najwięcej zależy od duetu James Florence - DJ Fenner. Czy tym razem Amerykanie znowu zdominują ofensywę gospodarzy? Kluczowe będą ich starcia z Joe Chealeyem i Trevonem Bluiettem, a także nowym graczem w dąbrowskiej ekipie, Gerrym Blakesem. Adrian Bogucki i Adam Hrycaniuk z kolei pod koszami będą rywalizować z Ousmane Drame i Martinem Krampeljem.