BM Stal ciągle w formie! Wysoka wygrana w Słupsku

,

Zespół z Ostrowa Wielkopolskiego pokazuje w tym sezonie świetną formę w Energa Basket Lidze! Tym razem BM Stal pokonała na wyjeździe Grupa Sierleccy Czarnych Słupsk 90:66.

,

Gospodarze bardzo dobrze weszli w to spotkanie i po trafieniu Mikołaja Witlińskiego prowadzili już 6:0. BM Stal błyskawicznie doprowadziła do wyrównania, a znacznie pomagał w tym Damian Kulig. Po późniejszej trójce Jakuba Garbacza to goście mieli małą przewagę. W Grupa Sierleccy Czarnych niezwykle aktywni byli Zack Bryant oraz David DiLeo. Ostatecznie po akcji tego pierwszego po 10 minutach było 23:19. W drugiej kwarcie po akcji Pawła Leończyka zespół trenera Mantasa Cesnauskisa miał nawet siedem punktów przewagi. Ekipa z Ostrowa Wielkopolskiego zareagowała na to serią 11:0 i po zagraniach Aigarsa Skele wychodziła na prowadzenie. Później świetnie spisywał się także Adonis Thomas - jego siedem punktów sprawiało, że pierwsza połowa zakończyła się wynikiem 34:43.

W trzeciej kwarcie Diante Watkins oraz De’quon Lake sprawiali, że słupszczanie zbliżyli się na cztery punkty. Na więcej drużyna trenera Andrzeja Urbana nie chciała pozwolić. Trójki trafiali Kulig, Silins oraz Garbacz, a różnica wzrosła do… 18 punktów! Po trójce Adonisa Thomasa po 30 minutach było 48:66. Ostatnia część meczu niewiele zmieniała, ponieważ Grupa Sierleccy Czarni nie byli w stanie nawiązać rywalizacji. Nadal rewelacyjnie spisywał się Thomas, a swoje robił Skele. Pojedyncze zagrania Zacka Bryanta i Jakuba Musiała nie wystarczały do odrabiania strat. Ostatecznie BM Stal zwyciężyła zdecydowanie - 90:66.

Najlepszym zawodnikiem gości był Adonis Thomas z 22 punktami, 6 zbiórkami i 5 przechwytami. W ekipie gospodarzy wyróżniał się Zack Bryant z 22 punktami i 4 zbiórkami.