Świetna druga połowa bydgoszczan i zwycięstwo nad MKS

,

Enea Abramczyk Astoria Bydgoszcz rozegrała rewelacyjną drugą połowę i dzięki temu pewnie pokonała MKS Dąbrowa Górnicza 92:62 w sobotnim meczu Energa Basket Ligi.

,

Enea Abramczyk Astoria rozpoczęła ten mecz od wyniku 6:0, ale serią 10:0 odpowiedzieli na to przyjezdni, korzystając z kontr Nicolasa Moore’a oraz Michaela Lewisa. Do remisu doprowadzali później Andrzej Pluta oraz Mateusz Zębski. Sytuacja zmieniała się właściwie co akcję, a ostatecznie zagrania Jakuba Nizioła sprawiło, że po 10 minutach było 22:21. W drugiej kwarcie zespół trenera Artura Gronka długo potrafił utrzymywać małą przewagę, chociaż później do remisu doprowadzał Lewis. Bydgoszczanie mogli liczyć jednak zarówno na Jakuba Nizioła, jak i Mateusza Zębskiego - dzięki nim znowu był lepsi. Pierwsza połowa zakończyła się wynikiem 41:39.

Mateusz Zębski świetnie prezentował się także na początku trzeciej kwarty i dzięki niemu gospodarze uciekli na 10 punktów. Po późniejszym wsadzie Nizioła różnica wynosiła już 18 punktów! Dąbrowianie mieli spore problemy z konstruowaniem ataku. Starał się to zmieniać Filip Małgorzaciak, ale po 30 minutach było już 72:52. Trójka Paula Jorgensena w kolejnej części gry pozwolił bydgoszczanom prowadzić aż 29 punktami. Ekipa trenera Jacka Winnickiego nie była już w stanie na to zareagować. Gospodarze całkowicie kontrolowali wydarzenia na parkiecie, a trener Artur Gronek mógł odważniej korzystać z rezerwowych. Ostatecznie wygrali 92:62.

Najlepszym graczem gospodarzy był Mateusz Zębski z 20 punktami, 6 zbiórkami, 3 asystami i 3 przechwytami. W ekipie gości wyróżniał się Michael Lewis z 18 punktami.