Liga VTB: Koniec przygody Enea Zastalu

,

Uniks Kazań pokonał wicemistrzów Energa Basket Ligi, Enea Zastal BC Zielona Góra 90:79 i tym samym awansował do półfinału Ligi VTB.

,

Początek spotkania należał do gości, którzy po trafieniu Okaro White’a prowadzili już 7:2. Enea Zastal dość szybko doprowadzał do remisu, a nawet zdobywał przewagę dzięki Davidowi Brembly’emu. Spotkanie było wyrównane, ale po rzucie z dystansu Adama Smitha to zielonogórzanie po 10 minutach prowadzili 25:24. Druga kwarta była podobna, czyli zacięta. Obie drużyny nie prezentowały już jednak tak dobrej skuteczności, co przełożyło się na niższy wynik. Dmitrii Uzinskii i John Holland ustawili ostatecznie wynik po pierwszej połowie na 39:37 dla zespołu z Rosji.

Trzecią kwartę Uniks rozpoczął od serii 8:0 i po akcji Johna Browna miał już 10 punktów przewagi. Drużyna trenera Żana Tabaka reagowała pojedynczymi trafieniami Rolandsa Freimanisa oraz Łukasza Koszarka, ale to było za mało na odrabianie strat. M.in. dzięki rzutowi Jamara Smitha po 30 minutach było 66:56. Kolejna część spotkania niewiele zmieniała, bo zespół z Kazania ciągle miał inicjatywę w ofensywie i dzięki temu kontrolował wydarzenia na parkiecie. Nadal świetny był White, a swoje dodawał Holland, przez co zielonogórzanie nie byli w stanie nawiązać rywalizacji. Ostatecznie Uniks wygrał 90:79 i awansował do półfinałów Ligi VTB.

Enea Zastal BC Zielona Góra - Uniks Kazań 79:90 (25:24, 12:15, 19:27, 23:24)

Enea Zastal: Richard 20, Bowlin 15, Brembly 12, Freimanis 10, Koszarek 8, Smith 5, Berzins 5, Groselle 4

Uniks: Smith 18, Holland 17, White 15, Wolters 12, Klimenko 8, Uzinskii 7, Brown 6, Zhbanov 4, Sergeev 3, Antipov 0, Razumov 0