Udany rewanż Legii

,

Legia Warszawa zrewanżowała się za ćwierćfinał Suzuki Pucharu Polski i pokonała na wyjeździe Trefl Sopot 81:74 w piątkowym meczu 27. kolejki Energa Basket Ligi.

,

Trefl rozpoczął od prowadzenia 4:0, ale później inicjatywę przejęli przyjezdni. Świetnie z dystansu trafiali Jakub Karolak i Walerij Lichodiej, a Legia miała pięć punktów przewagi. Sopocianie gonili wynik, a pomagali w tym głównie Paweł Leończyk oraz Nuni Omot. Ostatecznie jednak po trójce Lestera Medforda po 10 minutach było 22:19. W drugiej kwarcie zespół trenera Marcina Stefańskiego wychodził na prowadzenie, bo skuteczni byli Leończyk oraz Łukasz Kolenda. Po chwili jednak rewelacyjnymi akcjami odpowiadali Jakub Karolak oraz Nickolas Neal i to przyjezdni ponownie mieli inicjatywę w tym spotkaniu. Ostatecznie pierwsza połowa zakończyła się wynikiem 45:32.

Trzecią kwartę ekipa trenera Wojciecha Kamińskiego rozpoczęła od rzutów z dystansu Karolaka oraz Morrisa. Trefl odpowiedział jednak na to serią 9:0 i głównie dzięki Nuni Omotowi nawiązał rywalizację. To jednak zupełnie nie przestraszyło rywali, a po kolejnych rzutach wolnych Morrisa przewaga wynosiła aż 17 punktów. Po 30 minutach było 65:50. W kolejnej części meczu trójki Omota sprawiały jednak, że sopocianie ponownie odrabiali straty. Dzięki trafieniu Łukasza Kolendy gospodarze przegrywali już tylko ośmioma punktami. Sytuację poprawiał jeszcze Karol Gruszecki, ale ostatecznie dzięki zagraniu Dariusza Wyki to Legia wygrała 81:74.

Najlepszym zawodnikiem gości był Jakub Karolak z 22 punktami. W ekipie gospodarzy wyróżniał się Łukasz Kolenda z 22 punktami i 6 asystami.