29 punktów Garbacza, pewne zwycięstwo Arged BMSlam Stali w Gliwicach

,

Arged BMSlam Stal Ostrów Wlkp. pewnie pokonała na wyjeździe GTK Gliwice 102:81 w meczu 23. kolejki Energa Basket Ligi. Aż 29 punktów rzucił Jakub Garbacz.

,

Zespół z Ostrowa świetnie wszedł w ten mecz i głównie dzięki Jarosławowi Mokrosowi prowadził aż 15:2. Później ta przewaga urosła nawet do 16 punktów po akcji 2+1 Jakuba Garbacza. Rywalizację w ekipie GTK starał się nawiązać Terry Henderson, ale to było zdecydowanie za mało na gości. Po trójce Taureana Greena po 10 minutach wygrywali aż 32:14. Na początku drugiej kwarty seria 10:0 gliwiczan i akcja Szymona Szymańskiego zbliżała ich na zaledwie 10 punktów. Jakub Garbacz i nowy gracz w ekipie trenera Igora Milicicia, Trey Kell, szybko opanowali jednak sytuację, a ich drużyna ponownie odskakiwała. Kolejne trafienia Garbacza sprawiły, że pierwsza połowa zakończyła się wynikiem 56:39.

W trzeciej kwarcie zespół trenera Matthiasa Zollnera ponownie starał się odrabiać straty. Mimo niezłej gry Taylera Personsa i Jordona Varnado nie do końca się to jednak udawało. Ciągle nie do zatrzymania był jednak Jakub Garbacz, dzięki któremu ostrowianie utrzymywali wysoki poziom w ataku. Trójka Shannona Boguesa sprawiała, że GTK przegrywało po 30 minutach “tylko” 62:76. W kolejnej części meczu gliwiczanie się nie poddawali, a następna akcja Personsa zbliżała ich na 10 punktów. Arged BMSlam Stal odpowiedziała na to serią 9:0 i całkowicie kontrolowała ponownie końcówkę. Ostatecznie zwyciężyła 102:81.

Najlepszym graczem gości był Jakub Garbacz z 29 punktami i 3 zbiórkami. 19 punktów dla gospodarzy rzucił Shannon Bogues.