Asseco Arka lepsza od Legii, popis Szubargi

,

Krzysztof Szubarga zanotował 14 asyst, a jego Asseco Arka Gdynia pokonała Legię Warszawa 81:66 w spotkaniu 8. kolejki Energa Basket Ligi.

,

Debiutujący w Legii Milan Milovanović zaczął od sześciu punktów z rzędu i dzięki temu jego drużyna miała przewagę. Odpowiadał na to trójkami Josh Bostic, a po chwili na prowadzeniu byli już gdynianie. Spotkanie było bardzo wyrównane, a dzięki akcji 2+1 Patryka Nowerskiego to goście po 10 minutach wygrywali 17:14. W drugiej kwarcie Asseco Arka ponownie zdobywała przewagę dzięki rzutom z dystansu Krzysztofa Szubargi i Bena Emelogu. Tą samą bronią odpowiadał jednak Adam Linowski i wszystko znowu się zmieniało. Hammonds oraz Szubarga robili wszystko, aby to ich zespół był lepszy po pierwszej połowie. Ostatecznie było 39:33.

Trzecią kwartę ekipa trenera Tane Spaseva rozpoczęła od serii 7:0 i po kontrze Michaela Finke zdobyła minimalną przewagę. Gospodarze ciągle byli jednak blisko m.in. dzięki akcjom kończonym przez Devonte Upsona. Trójka Bartłomieja Wołoszyna znowu dawała im prowadzenie. Swoje robił też Josh Bostic i po 30 minutach było 57:53. W kolejnej kwarcie po małej serii 7:0 w kolejnym wsadzie Upsona przewaga zespołu trenera Przemysława Frasunkiewicza wzrosła do 10 punktów. Filip Matczak i Drew Brandon starali się jeszcze poprawiać sytuację swojego zespołu, ale Bostic dwoił się i troił, a gdynianie bezpiecznie prowadzili. Ostatecznie zwyciężyli 81:66.

Josh Bostic był najlepszym strzelcem gospodarzy - rzucił 21 punktów. Milan Milovanović zanotował 13 punktów i 6 asyst dla gości.