Start lepszy od Trefla w Sopocie

,

Start Lublin nadal zaskakuje w Energa Basket Lidze! Tym razem pokonał na wyjeździe Trefl Sopot 95:82.

,

Sopocianie głównie dzięki Pawłowi Leończykowi rozpoczęli ten mecz od 6:0, ale Start odpowiedział tym samym i szybko doprowadził do remisu. Gospodarze uciekali później po rzutach Jeffa Robersona i Camerona Ayersa, ale Brynton Lemar zmniejszał straty. Po 10 minutach było 18:16. W drugiej kwarcie skuteczny był Martins Laksa, a po trójce Damiana Jeszkego to lublinianie mieli przewagę! Później do ataku włączył się też Mateusz Dziemba, a to oznaczało, że właśnie ekipa trenera Davida Dedka miała inicjatywę. Dzięki Tweety’emu Carterowi po pierwszej połowie goście wygrywali 42:38.

W trzeciej kwarcie Laksa oraz Jeszke sprawiali, że Start uciekał nawet na dziewięć punktów. Trefl nie zamierzał się jednak poddawać, tylko zanotował efektowną serię 14:3 i po trójce Camerona Ayersa miał minimalną przewagę. Nie potrafił jednak tego utrzymać, a końcówka ponownie należała do Dziemby i Lemara. Akcja 2+1 Amerykanina ustawiła wynik po 30 minutach na 73:67. W czwartej kwarcie dodatkowo do ataku włączył się Jimmie Taylor, a lublinianie zaczęli kontrolować wydarzenia na boisku. Kluczowe w końcówce okazały się kolejne rzuty Laksy oraz Lemara, a Start zwyciężył 95:82.

Najlepszym strzelcem gości był Martins Laksa, który zdobył 22 punkty. Carlos Medlock zanotował dla gospodarzy 21 punktów, 6 asyst i 3 zbiórki.