Europuchar: Unicaja za silna dla Asseco Arki

,

Unicaja Malaga wygrała z Asseco Arką Gdynia 91:69 w kolejnej rundzie spotkań Europucharu.

,

Gospodarze po trafieniu Deona Thompsona prowadzili już 7:2, ale późniejsze akcje Krzysztofa Szubargi i Devonte Upsona dawały przewagę ekipie trenera Przemysława Frasunkiewicza. Wszystko zmieniały jednak rzuty Aleksy Avramovicia oraz Carlosa Suareza - po nich było 22:16 po 10 minutach. W drugiej kwarcie Hiszpanie budowali przewagę, a po zagraniu 2+1 Thompsona urosła ona do 16 punktów. Straty w pewnym momencie zmniejszył trochę Dariusz Wyka, ale kolejne trafienie Avramovicia ustawiło wynik spotkania po pierwszej połowie na 46:31.

W trzeciej kwarcie gospodarze przede wszystkim utrzymywali korzystny dla siebie wynik, pokazując jednocześnie sporą pewność siebie. Asseco Arka toczyła wyrównaną walkę, ale nie odrabiała strat. Nieźle prezentowali się Devonte Upson oraz Bartłomiej Wołoszyn - mimo tego to Unicaja po 30 minutach prowadziła 63:49. Kolejna część meczu niewiele już zmieniała, ponieważ ekipa z Malagi całkowicie kontrolowała wydarzenia na parkiecie. Ostatecznie zwyciężyła 91:69.

Unicaja Malaga - Asseco Arka Gdynia 91:69 (22:16, 24:15, 17:18, 28:20)

Unicaja: Toupane 13, Thompson 12, Avramović 12, Waczyński 10, Adams 7, Guerrero 7, Suarez 7, Gerun 7, Diaz 6, Ejim 6, Elegar 4, Stilma 0

Asseco Arka: Upson 15, Hammonds 12, Bostic 7, Emelogu 6, Wołoszyn 6, Hrycaniuk 5, Wyka 5, Szubarga 4, Moore 3, Czerlonko 3, Kamiński 3