Liga Mistrzów: Litwini lepsi od Polskiego Cukru

,

Litewska drużyna Lietkabelis Poniewież pokonała Polski Cukier Toruń 98:83 w Koszykarskiej Lidze Mistrzów.

,

Początek spotkania był bardzo wyrównany, a dzięki trafieniu Aarona Cela to Polski Cukier miał cztery punkty przewagi. Szybko jednak serią 10:0 odpowiedzieli gospodarze - m.in. trójki trafiał Żeljko Sakić. Teraz to torunianie odrabiali straty i ponownie wychodzili na prowadzenie po rzucie Kyle’a Weavera. Rzut z dystansu Margirisa Normantasa ustawił wynik po 10 minutach na 26:23. W drugiej kwarcie kolejna trójka tego samego zawodnika oznaczała 10 punktów przewagi Lietkabelisu. Wicemistrzowie Energa Basket Ligi znowu próbowali zmniejszać różnicę, ale to litewska ekipa kontrolowała wydarzenia na parkiecie. Dzięki trafieniu Pauliusa Valinskasa po pierwszej połowie wygrywała 50:45.

Trzecia kwarta była bardzo wyrównana, ale to Lietkabelis ciągle miał inicjatywę ofensywną. Chris Wright oraz Alade Aminu starali się to zmieniać, chociaż to nadal było za mało. Po trafieniu Keitha Hornsby’ego goście zbliżyli się na trzy punkty, ale ostatecznie po 30 minutach było 68:63. Na początku czwartej kwarty trafienie Wrighta zbliżyło ekipę trenera Sebastiana Machowskiego na zaledwie punkt, ale gospodarze szybko zbudowali przewagę i zaczęli wręcz dominować. Nieźle prezentował się m.in. Martynas Sajus, a ostatecznie drużyna z Litwy zwyciężyła 98:83.

Lietkabelis Poniewież - Polski Cukier Toruń 98:83 (26:23, 24:22, 18:18, 30:20)

Lietkabelis: Sakić 32, Dimsa 19, Sajus 13, Valinskas 11, Normantas 10, Maldunas 10, Olujobi 3, M. Valinskas 0, Lipkevicius 0

Polski Cukier: Wright 21, Aminu 14, Cel 12, Hornsby 12, Weaver 11, Diduszko 8, Ratajczak 3, Perka 2, Grochowski 0