Liga Mistrzów: Hiszpanie lepsi od Anwilu

,

Hiszpańska ekipa San Pablo Burgos pokonała Anwil Włocławek 110:78 w drugiej rundzie spotkań Koszykarskiej Ligi Mistrzów.

,

Na początku meczu gospodarze byli bardzo skuteczni - po trójce Thaddusa McFaddena mieli sześć punktów przewagi. Później, dzięki kolejnemu trafieniu tego samego gracza, prowadzenie rosło jeszcze bardziej. Straty chciał zmniejszyć Rolands Freimanis, ale po 10 minutach było 27:20. Druga kwarta była dość podobna, a Anwil nie potrafił odrobić strat, nawet mimo poprawienia defensywy. Chase Simon i Tony Wroten starali się to zmieniać, choć ich gra nie wystarczała. Po pierwszej połowie San Pablo Burgos wygrywało 50:39.

W pewnym momencie trzeciej kwarty po rzucie Alexa Barrery przewaga Hiszpanów wzrosła do 14 punktów. Włocławianie mieli lepsze fragmenty, w których częściowo zmniejszali różnicę, ale nie potrafili realnie zagrozić rywalom. Ci po wsadzie Augusto Limy prowadzili po 30 minutach 77:60. Ostatnia część spotkania niczego nie zmieniła. Ostatecznie to gospodarze zwyciężyli aż 110:78.

San Pablo Burgos - Anwil Włocławek 110:78 (27:20, 23:19. 27:21, 33:18)

San Pablo: McFadden 20, Lima 15, Fitipaldo 13, Rivero 12, Bassas 11, Vega 8, Salvo 8, Tokoto 8, Huskić 7, Benite 6, Barrera 2, Clark 0

Anwil: Wroten 24, Freimanis 12, Dowe 9, Ledo 8, Simon 7, Sokołowski 7, Karolak 6, Milovanović 5, Sulima 0, Wadowski 0