Spójnia wygrywa na wyjeździe z TBV Startem

,

Spójnia blisko zapewnienia sobie utrzymania w Energa Basket Lidze! Stargardzianie we wtorek pokonali na wyjeździe TBV Start Lublin 93:78.

,

Większą energię na początku spotkania pokazywał zespół ze Stargardu, który po wsadzie Jimmie Taylora prowadził 10:4. Gospodarze z kolei decydowali się na sporo rzutów z dystansu i byli nieskuteczni. Po trójce Tweety’ego Cartera przewaga rywali wzrosła do 11 punktów. M.in. dzięki trafieniu Norbertasa Gigi po 10 minutach było 27:14. W drugiej kwarcie TBV Start krok po kroku odrabiał straty, a po kolejnych akcjach Jamesa Washingtona zbliżył się na sześć punktów. Zespół trenera Kamila Piechuckiego może nie grał już tak ofensywnie, ale starał się utrzymywać przewagę. Później zryw zanotowali jednak Marcin Dutkiewicz oraz Joe Thomasson, co znacznie zmniejszało różnicę między drużynami. Ostatecznie trafienie Shane’a Richardsa ustawiło wynik spotkania po pierwszej połowie na 45:40.

Zaraz na początku trzeciej kwarty kolejne rzuty Devonte Upsona oraz Jamesa Washingtona dały minimalną przewagę gospodarzom. Mecz się jednak przede wszystkim wyrównał, a Spójnia potrafiła jeszcze wychodzić na prowadzenie - nawet sześciopunktowe po trójce Norbertasa Gigi. Ostatecznie po 30 minutach było 66:60 dla gości. Ekipa trenera Davida Dedka w kolejnej części spotkania musiała ponownie gonić wynik, ale to nie było łatwe zadanie. Dopiero późniejszy rzut z dystansu Marcina Dutkiewicza dał im upragniony remis. W końcówce niezwykle ważne rzuty trafiali Rod Camphor i Tweety Carter, a stargardzianie uciekali na siedem punktów! TBV Start tego już nie odrobił. Ostatecznie Spójnia wygrała aż 93:78.

Najlepszym graczem gości był Rod Camphor z 23 punktami i 4 asystami. James Washington zanotował dla gospodarzy 20 punktów i 6 asyst.