Johnson: Musimy nadal ciężko pracować
fot. Jakub Janecki/BM Slam Stal

,

Lista aktualności

Johnson: Musimy nadal ciężko pracować

- Inne zespoły mogą teraz na nas patrzeć jak na drużynę, którą trzeba pokonać, więc nie możemy zadowolić się tym, co dotychczas zrobiliśmy - mówi Aaron Johnson z BM Slam Stali Ostrów Wlkp.

,

Wojciech Kłos: BM Slam Stal nie rozpoczęła tego sezonu zbyt dobrze, ale od jakiegoś czasu gracie świetnie. Co było według Pana punktem zwrotnym?

Aaron Johnson: Na pewno punktem zwrotnym dla nas było przyjście nowego trenera (Emila Rajkovicia - przyp. red.) i zmiany, które zostały dokonane z zawodnikami. System, który wprowadził nowy szkoleniowiec pasuje do graczy naszego zespołu. Nie mam tu na myśli niczego negatywnego na temat pierwszego trenera (Zorana Sretenovicia - przyp. red.), ale po prostu tamten system był inny.

Pana zespół miał świetny miesiąc. Co prawda nie graliście o Puchar Polski, ale wygraliście wszystkie mecze ligowe, również te z niezłymi rywalami. Czy uważa Pan, że jako drużyna jesteście w dobrej formie?

- Z pewnością, jako drużyna, jesteśmy teraz w dobrej pozycji, ale musimy nadal ciężko pracować. Inne zespoły mogą teraz na nas patrzeć jak na drużynę, którą trzeba pokonać, więc nie możemy zadowolić się tym, co dotychczas zrobiliśmy.

W ostatnich siedmiu meczach zdobywał Pan 12 punktów lub więcej, a do tego dokładał mnóstwo asyst. Czuje Pan, że w zespole z Ostrowa Wlkp. ma Pan istotną rolę?

- Czuję, że od momentu dołączenia do drużyny moja rola jest taka sama. Mam być liderem na parkiecie dla całego zespołu, sprawiać, aby pozostali zawodnicy mieli otwarte lub łatwe rzuty, aby czuli się komfortowo podczas trwania spotkania.

W najbliższym meczu gracie z MKS Dąbrowa Górnicza, który wygrał niedawno ze Stelmetem, a w dodatku jest wyjątkowo groźny u siebie. Co musicie zrobić, żeby pokonać tego rywala?

- Musimy być gotowi na walkę. Na pewno będą z nami grali bardzo twardo, ponieważ mają bardzo utalentowanych zawodników - właśnie takich, którzy mocno walczą.

BM Slam Stal gra ostatnio dobrze w obronie. Tutaj też to może być klucz do sukcesu? A może zaskoczycie czymś rywala?

- Dla każdej drużyny, która chce wygrywać, obrona jest zawsze elementem na którym trzeba się skupić. Jeśli kontrolujesz rywali w defensywie, to pomaga ci to w posiadaniach w ataku. Jeśli podam informacje na temat naszych planów na ten mecz, to nie będzie to już niespodzianka (śmiech).