Waczyński zostaje w Treflu
fot. Wojciech Figurski/058sport.pl

,

Lista aktualności

Waczyński zostaje w Treflu

Adam Waczyński w przyszłym sezonie Tauron Basket Ligi nadal będzie grał w Treflu Sopot. Skrzydłowy ma być jednym z liderów drużyny.

,

Waczyński w latach 2004-2008 był zawodnikiem Prokomu Trefla Sopot. Później grał w zespołach z Wałbrzycha i Poznania. Od sezonu 2010/2011 występuje w Treflu Sopot.

W minionych rozgrywkach niski skrzydłowy zdobywał średnio 13,9 punktu, 3,9 zbiórki i 2,7 asysty na mecz. Indywidualnie był to jego najlepszy sezon w karierze. Został też wybrany MVP turnieju finałowego Intermarché Basket Cup w Koszalinie. Grał również w rozrywkach Europucharu (średnio 10,8 punktu i 2,7 asysty).

Adam Waczyński został powołany przez trenera Dirka Bauermanna do reprezentacji Polski, która będzie przygotowywać się do EuroBasketu 2013 na Słowenii.

- Adam przez lata gry w Sopocie udowodnił, że warto na niego stawiać. Budując zespół na kolejne sezony chcemy by tworzyli go zawodnicy waleczni i dający z siebie wszystko na parkiecie. Takiej drużyny oczekują od nas nasi kibice – mówi oficjalnej stronie Trefla Andrzej Dolny, prezes klubu.