Alpe Adria Cup: MKS zagra w finale!

,

MKS Dąbrowa Górnicza pokonał BC Komarno 96:70 i dzięki temu zagra w wielkim finale rozgrywek Alpe Adria Cup!

,

Od początku obie drużyny całkiem nieźle radziły sobie w ofensywie, a po trafieniu Martina Krampelja MKS miał cztery punkty przewagi. W drugiej kwarcie starał się już kontrolować wydarzenia na parkiecie i powiększał swoje prowadzenie. Dzięki akcji Gerry’ego Blakesa wynosiła ona 12 punktów po pierwszej połowie. W kolejnych częściach meczu ekipa ze Słowacji nie była w stanie nawiązać rywalizacji. Ciągle świetnie radzili sobie Trevon Bluiett oraz Ousmane Drame i ostatecznie zespół z Energa Basket Ligi zwyciężył aż 96:70.

Finał Alpe Adria Cup rozegrany zostanie w czwartek o godz. 19:00. Rywalem drużyny z Dąbrowy Górniczej będzie zwycięzca meczu BC GGMT Wiedeń - Spisski Ryieri.

BC Komarno - MKS Dąbrowa Górnicza 70:96 (23:27, 21:29, 14:17, 12:23)

Komarno: Djordjević 17, Stuckey 15, Gasić 14, Gatling 8, Marković 6, Volarik 5, Pipiska 3, Foltin 2, Gergely 0, Danielić 0

MKS: Bluiett 25, Drame 18, Blakes 16, Chealey 15, Mokros 6, Krampelj 6, Kucharek 5, Piechowicz 4, Radwański 1, Rajewicz 0, Zawadzki 0