2-0! Arged BMSlam o krok od finału

,

Arged BMSlam Stal pokonała Legię Warszawa 80:67 i prowadzi już 2-0 w półfinale Energa Basket Ligi w Arenie Ostrów. Mecz nr 3 już w sobotę.

,

Z większą energią spotkanie rozpoczęła drużyna z Ostrowa Wielkopolskiego - po wsadzie w kontrze Chrisa Smitha było 7:2. Legia dość szybko doprowadziła do remisu, a było to możliwe dzięki akcjom Jakuba Karolaka. Po kilku chwilach ten sam zawodnik dał swojej ekipie małą przewagę. Trey Kell świetnie na odpowiadał, chociaż spotkanie było cały czas bardzo wyrównane. Dzięki trójce Jamela Morrisa po 10 minutach było 27:22. W drugiej kwarcie zespół trenera Wojciecha Kamińskiego utrzymywał prowadzenie - po trójce Walerija Lichodieja uciekał nawet na osiem punktów. Obie drużyny miały jednak pewne problemy w ofensywie, a Arged BMSlam Stal do końca nie mogła odrobić strat. Ostatecznie pierwsza połowa zakończyła się wynikiem 43:38.

W trzeciej kwarcie trójka Jakuba Karolaka dała ekipie z Warszawy nawet 10 punktów przewagi. Zespół trenera Igora Milicicia odpowiedział jednak na to serią 9:0, a po trafieniach Denzela Anderssona oraz Marka Ogdena był już niezwykle blisko. Po późniejszym rzucie z dystansu Jamesa Florence’a Arged BMSlam Stal ponownie zdobywała przewagę. Jego kolejne trafienie dało aż osiem punktów różnicy na korzyść tej drużyny. Po 30 minutach było 61:55. W kolejnej kwarcie akcje Anderssona i Kella dały już 11 punktów prowadzenia, a to dawało ostrowianom sporo spokoju. Pojedyncze odpowiedzi Medforda i Morrisa nie pozwalały Legii na powrót do meczu. Arged BMSlam Stal całkowicie kontrolowała już wydarzenia na parkiecie. Ostatecznie zwyciężyła 80:67.

Najlepszym graczem ostrowian był Trey Kell z 19 punktami, 8 zbiórkami i 3 asystami. Jamel Morris zdobył dla Legii 27 punktów, 3 zbiórki i 4 asysty.

Mecz nr 3 w sobotę od 17:55 w Polsat Sport Extra.