26 punktów Dziewy, WKS Śląsk pokonał MKS

,

Aleksander Dziewa rzucił aż 26 punktów, a jego WKS Śląsk Wrocław pokonał na wyjeździe MKS Dąbrowa Górnicza 88:82 w niedzielnym meczu Energa Basket Ligi.

,

Na początku spotkania MKS grał szybko i po akcjach Lee Moore’a prowadził 6:3. Pod koszami bardzo aktywny był jednak Aleksander Dziewa, który zmieniał sytuację na korzyść gości. Po późniejszej akcji Elijaha Stewarta uciekali nawet na pięć punktów, ale dąbrowianie w końcówce tej części gry odrabiali straty i po kontrze wykończonej przez Andy’ego Mazurczaka przegrywali zaledwie 15:16. W drugiej kwarcie zespół trenera Alessandro Magro zanotował serię 8:0 i zaczął przejmować inicjatywę. Ten stan nie utrzymywał się jednak zbyt długo, bo WKS Śląsk doprowadzał do remisu, a nawet wychodził na prowadzenie. Dzięki trójce Elijaha Stewarta w ostatnich sekundach pierwszej połowy drużyna z Wrocławia wygrywał 37:33.

W pewnym momencie trzeciej kwarty przewaga zespołu trenera Olivera Vidina wzrosła nawet do 10 punktów po trójce Michała Gabińskiego. Później trafiał też Strahinja Jovanović, a goście byli coraz bardziej pewni siebie. Andy Mazurczak i Michał Nowakowski reagowali pojedynczymi akcjami, ale to było zdecydowanie za mało. Po 30 minutach było 64:50. W kolejnej części spotkania niewiele się zmieniało, bo MKS nie potrafił zanotować odpowiedniego zrywu. Po trafieniu Kacpra Gordona przewaga wrocławian wzrosła nawet do 19 punktów. Później jednak serią 11:0 zareagowali dąbrowianie, a to sprawiało, że ciągle byli w grze. WKS Śląsk kontrolował jednak wydarzenia na parkiecie i na więcej już nie pozwalał. Ostatecznie wygrał 88:82.

Najlepszym zawodnikiem gości był Aleksander Dziewa z 26 punktami i 4 zbiórkami. W ekipie gospodarzy wyróżniał się Lee Moore z 20 punktami, 5 zbiórkami i 6 asystami.