Kolejna “setka” Zastalu Enei i wygrana z Arged BMSlam Stalą

,

Zastal Enea BC Zielona Góra ponownie pokazał rewelacyjną grę w ofensywie i pokonał we własnej hali Arged BMSlam Stal Ostrów Wlkp. 105:85 w 14. kolejce Energa Basket Ligi.

,

Po trójkach Jakuba Garbacza i Szymona Ryżka Arged BMSlam Stal prowadziła 6:2, ale kolejne trafienia Gabriela Lundberga zupełnie odwracały sytuację. Zespół trenera Łukasza Majewskiego ciągle był blisko, chociaż trójki Krisa Richarda oraz Lundberga sprawiały, że Zastal Enea miał już 10 punktów przewagi! Ostatecznie po kolejnej akcji Duńczyka po 10 minutach było 29:18. W drugiej kwarcie z podobnej broni korzystał Rolands Freimanis, a prowadzenie zielonogórzan wynosiło już 15 punktów. Josip Sobin oraz będący w świetnej formie Jakub Garbacz starali się zmniejszać tę różnicę. Trzeba podkreślić, że ekipa trenera Żana Tabaka ciągle pokazywała rewelacyjną ofensywę. Ostatecznie jednak trafienie Taureana Greena sprawiało, że ostrowianie po pierwszej połowie przegrywali tylko 53:60.

W trzeciej kwarcie gospodarze kontrolowali sytuację, bo ważne trójki trafiali zarówno Janis Berzins, jak i Marcel Ponitka. Ciągle aktywny był Jakub Garbacz, ale jego pojedyncze zrywy to za mało na rozpędzoną ekipę z Zielonej Góry. Po kolejnym trafieniu Freimanisa po 30 minutach było 81:65. W kolejnej części meczu Arged BMSlam Stal ciągle walczyła - po jednej z akcji Chrisa Smitha zbliżyła się na 11 punktów. Na to serią… 11:0 odpowiedzieli zielonogórzanie i ponownie całkowicie kontrolowali wydarzenia na parkiecie. “Setkę” przekroczył Gabriel Lundberg, a kilka minut przed zakończeniem zwycięzca był już znany. Ostatecznie Zastal Enea wygrał 105:85.

Najlepszym zawodnikiem gospodarzy był Gabriel Lundberg z 23 punktami, 11 asystami i 4 zbiórkami. 30 punktów dla gości rzucił Jakub Garbacz.