Spore emocje w Gliwicach! Górą WKS Śląsk

,

Niezwykle zacięte spotkanie Energa Basket Ligi w Gliwicach! Dzięki lepszej końcówce WKS Śląsk Wrocław pokonał GTK 91:85.

,

Spotkanie lepiej rozpoczęło się dla gospodarzy, którzy dzięki ośmiu punktom Terry’ego Hendersona prowadzili 10:6. Dość szybko dał o sobie znać Ivan Ramljak - to on zmieniał sytuację i dawał WKS Śląskowi przewagę. Spotkanie ciągle było bardzo wyrównane, ale głównie po trójce Jordona Varnado to GTK po 10 minutach wygrywało 23:22. W drugiej kwarcie zespół z Wrocławia grał lepiej i znowu potrafił wracać na prowadzenie. Mecz ciągle toczył się w rytmie kosz za kosz, bo gliwiczanie mogli liczyć na Varnado, Hendersona i Perkinsa. Po rzutach wolnych tego ostatniego pierwsza połowa zakończyła się remisem - po 39.

W trzeciej kwarcie wrocławianie uciekali nawet na cztery punkty po trójce Elijaha Stewarta, ale Henderson i Varnado błyskawicznie to niwelowali. Po późniejszej akcji Mateusza Szlachetki ponownie był remis. Zespół trenera Olivera Vidina robił wszystko, aby mieć inicjatywę w ataku, ale sytuację zmieniali Malcolm Rhett oraz Łukasz Diduszko. Po rzucie tego ostatniego po 30 minutach było 66:63. Rhett sprawiał, że na początku kolejnej części meczu drużyna trenera Matthiasa Zollnera uciekał na sześć punktów. Goście - akcjami Jovanovicia i Ramljaka - odpowiedział na to serią 7:0. Do samego końca mecz był wyrównany, a dodatkowo wrocławianie starali się wykorzystywać przewagę pod koszami. Po zagraniu Aleksandra Dziewy na ok. 30 sekund przed końcem minimalnie prowadzili przyjezdni. Później rzuty wolne dołożył Jovanović, a WKS Śląsk zwyciężył 91:85.

Najlepszym zawodnikiem gości był Strahinja Jovanović z 22 punktami, 3 zbiórkami i 6 asystami. Terry Henderson zdobył dla gospodarzy 24 punkty, 4 zbiórki i 3 asysty.