19 trójek GTK! Wysokie zwycięstwo w Sopocie

,

GTK Gliwice trafiło aż 19 trójek i pokonało na wyjeździe Trefla Sopot 110:80 w piątkowym meczu Energa Basket Ligi.

,

Goście zdecydowanie lepiej weszli w ten mecz i po trójkach Terry’ego Hendersona i Daniela Gołębiowskiego prowadzili już 10:4. Michał Kolenda i Martynas Paliukenas starali się na odpowiadać, ale później GTK uciekało nawet na dziewięć punktów po akcji 2+1 Jordona Varnado. To nie był koniec! Ostatecznie dzięki zagraniu Łukasza Diduszki po 10 minutach było 32:14. W drugiej kwarcie trójki Michała Kolendy pozwalały sopocianom nawiązać rywalizację. Trefl krok po kroku odrabiał straty, a po akcji Karola Gruszeckiego przegrywał już tylko dziewięcioma punktami. Zespół trenera Matthiasa Zollnera ciągle mógł liczyć na swoje rzuty z dystansu - dzięki kolejnej trójce Varnado po pierwszej połowie było aż 61:45.

W trzeciej kwarcie gliwiczanie robili wszystko, aby nadal utrzymywać inicjatywę w ofensywie, a pomagali w tym głównie Josh Perkins i Malcolm Rhett. Ta część meczu była dość wyrównana, chociaż ekipa trenera Marcina Stefańskiego nie była w stanie efektywnie odrabiać strat. Po trójkach Hendersona przewaga gości wynosiła już 21 punktów. Rzut z połowy boiska Perkinsa ustawił wynik po 30 minutach na 83:59. W ostatniej części spotkania niewiele się zmieniało, bo GTK całkowicie kontrolowało wydarzenia na parkiecie. Dzięki kolejnym trafieniom Varnado przekroczyło już nawet 100 zdobytych punktów! Ostatecznie przyjezdni wygrali aż 110:80.

Najlepszym graczem gości był Jordon Varnado z 33 punktami, 6 zbiórkami i 2 asystami. Dla gospodarzy po 14 punktów rzucili Łukasz i Michał Kolenda.