SPP: Ogromne emocje! Polski Cukier w finale!

,

Co za emocje w końcówce drugiego półfinału Suzuki Pucharu Polski! Ostatecznie Polski Cukier Toruń pokonał Stelmet Enea BC Zielona Góra 72:69 i zagra w wielkim finale z Anwilem Włocławek!

,

Tony Meier i Ivica Radić na początku meczu sprawiali, że Stelmet Enea prowadził już 8:3. Torunianie bardzo szybko zaczęli gonić wynik, a kolejne rzuty Kyle’a Weavera oraz Karola Gruszeckiego przybliżyły ich na zaledwie punkt. W końcówce tej części gry kluczowe akcje kończył jednak Drew Gordon i dzięki niemu to zespół trenera Żana Tabaka prowadził 20:16. W drugiej kwarcie Polski Cukier zbliżał się nawet na dwa punkty po zagraniu Keitha Hornsby’ego, ale szybkie trafienia Kinga i Radicia dawały zielonogórzanom sporo spokoju. Polski Cukier tym razem nie pozwolił rywalom na rozwinięcie skrzydeł - kolejne trafienie Kyle’a Weavera sprawiło, że pierwsza połowa co prawda była na korzyść Stelmetu Enei, ale tylko 31:29.

Trzecią kwartę od małej serii rozpoczął zespół trenera Sebastiana Machowskiego i po rzucie Bartosza Diduszki wyszedł na prowadzenie. Zielonogórzanie szybko opanowali sytuację i ponownie utrzymywali swoje tempo. Ciągle ważnymi graczami byli Tony Meier oraz Ludvig Hakanson - dzięki temu ostatniemu wygrywali po 30 minutach 54:51. Czwartą kwartę zespół trenera Żana Tabaka rozpoczął od serii 8:1 i po indywidualnej akcji Marcela Ponitki miał już 10 punktów przewagi. Rękawicę podjął Damian Kulig - to dzięki jego trafieniom oraz kontrze Karola Gruszeckiego Polski Cukier zbliżył się jeszcze na trzy punkty. Na 48 sekund przed końcem wejście Weavera na kosz dało tej ekipie prowadzenie! W końcówce niezwykle ważną trójkę trafił jeszcze Bartosz Diduszko, a ostatecznie Polski Cukier zwyciężył 72:69 i awansował do finału Suzuki Pucharu Polski!

Najlepszym zawodnikiem Polskiego Cukru był Kyle Weaver z 17 punktami, 4 zbiórkami i 4 asystami. Tony Meier zdobył dla Stelmetu Enei 14 punktów i 10 zbiórek.