GTK wygrało we Wrocławiu

,

Emocje w końcówce meczu Energa Basket Ligi we Wrocławiu! Ostatecznie GTK Gliwice pokonało WKS Śląsk 84:81.

,

W spotkanie lepiej weszło GTK, które po trafieniach Joe Furstingera prowadziło 8:3. Gospodarze szybko to odrabiali, a dzięki trójce Devoe Josepha był już remis. W końcówce tej części meczu uaktywnił się jednak Milivoje Mijović, a po 10 minutach to goście byli lepsi - 22:18. W drugiej kwarcie ciągle to zespół trenera Pawła Turkiewicza miał inicjatywę w ofensywie. Wyróżniał się Brandon Tabb - w pewnym momencie dzięki jego rzutom gliwiczanie mieli dziewięć punktów przewagi, a później nawet 11! Michał Gabiński starał się poprawiać sytuację WKS Śląska, ale to było za mało. Po pierwszej połowie GTK wygrywało 48:36.

W trzeciej kwarcie zespół z Gliwic uciekał nawet na 16 punktów po rzutach wolnych Joe Furstingera. Ekipa trenera Andrzeja Adamka odrabiała straty trójkami Kamila Łączyńskiego i Devoe Josepha. Goście ciągle mogli liczyć na Brandona Tabba, który utrzymywał ich prowadzenie. Po 30 minutach było 65:55. W kolejnej części gry niewiele się zmieniało, ponieważ to GTK nadal kontrolowało wydarzenia na parkiecie. Wrocławianie nie byli w stanie poprawić swojego ataku na tyle, aby realnie zagrozić rywalom. W samej końcówce zdecydowali się jednak na zryw. Po akcjach Dorna i Łączyńskiego zbliżyli się jeszcze na zaledwie trzy punkty! W ostatniej akcji do dogrywki mógł doprowadzić Łączyński, ale nie trafił z trudnej pozycji i to gliwiczanie cieszyli się ze zwycięstwa 84:81.

Najlepszym strzelcem gości był Brandon Tabb z 28 punktami i 5 zbiórkami. Kamil Łączyński zdobył dla gospodarzy 17 punktów i 8 asyst.