Udany debiut Winnickiego, wygrana PGE Spójni

,

Jacek Winnicki udanie zadebiutował jako trener PGE Spójni w Energa Basket Lidze. Zespół ze Stargardu pokonał BM Slam Stal Ostrów Wlkp. 80:66.

,

“Nowa” PGE Spójnia starała się na początku meczu wykorzystywać pod koszem Darnella Jacksona - to przynosiło rezultaty i małą przewagę. Później na parkiecie pojawił się Filip Dylewicz, który zmieniał sytuację na korzyść ostrowian. Ostatecznie jednak akcja wykończona przez Mateusza Kostrzewskiego ustawiła wynik po 10 minutach na 16:15 dla gospodarzy. Na początku drugiej kwarty skuteczność pokazał Raymond Cowels, a dzięki niemu stargardzianie odskakiwali na osiem punktów. Później dodał jeszcze trójki, a jego drużyna prowadziła już 15 punktami! Różnicę starali się zmniejszać przede wszystkim Jay Threatt oraz Daniel Szymkiewicz, ale po pierwszej połowie ekipa trenera Jacka Winnickiego wygrywała 51:35.

Przemysław Żołnierewicz chciał reagować na tę sytuację na początku trzeciej kwarty, ale swoimi akcjami odpowiadał Raymond Cowels i PGE Spójnia utrzymywała przewagę. W pewnym momencie gościom udało się zbliżyć na 11 punktów, ale na więcej stargardzianie nie chcieli pozwolić. Po trójce Piotra Pamuły po 30 minutach było 63:49. Dobitki Mateusza Kostrzewskiego w czwartej kwarcie sprawiały, że wszystko było pod kontrolą gospodarzy. Kolejne trafienie z dystansu Cowelsa dawało 20 punktów przewagi ekipie trenera Winnickiego. Ostatecznie PGE Spójnia wygrała 80:66.

Najlepszym strzelcem gospodarzy był Raymond Cowels z 30 punktami i 9 zbiórkami. W ekipie gości wyróżniał się Daniel Szymkiewicz z 17 punktami i 7 zbiórkami.