Anwil wygrywa z Łotyszami w Lidze Mistrzów

,

Anwil Włocławek po raz drugi w tym sezonie Koszykarskiej Ligi Mistrzów wygrał z BK Ventspils - tym razem 84:71.

,

Po bardzo wyrównanym początku spotkania, Anwil zanotował niesamowitą serię 13:0 i zdecydowanie uciekł ekipie z Łotwy. To był efekt bardzo dobrej obrony i wymuszonych na rywalach stratach. Ostatecznie po trafieniu Michała Michalaka po 10 minutach było 23:9. W drugiej kwarcie przypomniał o sobie Aaron Johnson, a jego BK Ventspils zbliżał się do gospodarzy. Włocławianie kontrolowali jednak sytuację, bo skuteczny był Walerij Lichodiej, a swoje dodawał Josip Sobin. Po pierwszej połowie było 43:33.

W trzeciej kwarcie mistrzowie Energa Basket Ligi ponownie pokazywali mocną defensywę i uciekali zespołowi trenera Robertsa Stelmahersa. Nadal ważnym graczem był Walerij Lichodiej, a trójki trafiał Szymon Szewczyk. Dzięki jego rzutowi w ostatniej sekundzie tej części meczu Anwil prowadził 63:44. Akcje Anthony’ego Beane’a i Jonathana Arledge’a poprawiały sytuację gości w czwartej kwarcie, ale przewaga ekipy z Włocławka była zbyt wysoka. Ostatecznie gospodarze zwyciężyli 84:71.

Anwil Włocławek - BK Ventspils (23:9, 20:24, 20:11, 21:27)

Anwil: Broussard 12, Lichodiej 11, Szewczyk 11, Zyskowski 11, Kostrzewski 9, Marković 9, Michalak 9, Sobin 6, Simon 3, Wadowski 3

BK Ventspils: Jakovics 21, Johnson 14, Zakis 10, Beane 9, Berzins 9, Arledge 4, Drame 2, Jurevicus 2