Środa w PLK: MKS gra z Kingiem, Polski Cukier z Miastem Szkła

|

Środa w PLK: MKS gra z Kingiem, Polski Cukier z Miastem Szkła
fot. Adrianna Antas/MKS

W środę o godz. 19.00 rozpoczną się dwa spotkania Polskiej Ligi Koszykówki. W ostatnim meczu 2. kolejki MKS Dąbrowa Górnicza podejmie Kinga Szczecin, a w ramach 3. serii spotkań Polski Cukier Toruń zagra z Miastem Szkła Krosno. Przekazy wideo na Emocje.TV

MKS Dąbrowa Górnicza - King Szczecin, środa, godz. 19.00

Przekaz wideo: Emocje.TV

Zapowiedź: Dąbrowianie mają za sobą dopiero jeden mecz w tym sezonie, ale za to bardzo udany - zwycięski z Polskim Cukrem Toruń. Dla Kinga będzie to już czwarte (!) spotkanie - ostatnia wygrana ze Stelmetem BC pokazała, że trzeba ten zespół traktować bardzo poważnie. W pojedynku strzelców tym razem zmierzą się Piotr Pamuła i Paweł Kikowski, natomiast pod koszami Jakub Parzeński sprawdzi możliwości Andrieja Desiatnikowa. Kluczowym graczem MKS może być D.J. Shelton. Za jego zatrzymanie mogą być odpowiedzialni Mateusz Bartosz i Łukasz Diduszko.

Ciekawostki: Witalij Kowalenko (MKS) w przeszłości był zawodnikiem Kinga; bilans spotkań między tymi drużynami w zeszłym sezonie to 1-1 (obie ekipy wygrywały przed własną publicznością)

 

Polski Cukier Toruń - Miasto Szkła Krosno, środa, godz. 19.00

Przekaz wideo: Emocje.TV

Zapowiedź: Torunianie ostatnio odnieśli pewne zwycięstwo z AZS Koszalin, natomiast Miasto Szkła nie potrafiło poradzić sobie z Anwilem Włocławek. Do składu torunian wrócił ostatnio Cheikh Mbodj, ale ciągle brakowało Aarona Cela. Bardzo dobrze spisywał się za to Glenn Cosey, który wraz z Tomaszem Śniegiem zmierzy się teraz z duetem Davis Lejasmeiers - Grzegorz Grochowski. Ważne będzie także starcie Karola Gruszeckiego z Devante Wallacem.

Ciekawostki: Marcin Sroka (Miasto Szkła) w przeszłości rozegrał 7 spotkań w ekipie z Torunia; Polski Cukier w poprzednim sezonie wygrał obydwa starcia z drużyną z Krosna