,

Lista aktualności

Kolejne umowy w Asseco Prokomie

Rzucający reprezentacji Polski Piotr Pamuła przechodzi do zespołu mistrza Polski. Ponadto umowy z Asseco Prokomem przedłużyli Adam Hrycaniuk, Piotr Szczotka oraz Robert Witka.

,

Piotr Pamuła (22 lata, 195 cm) rozpoczynał miniony sezon w ekipie AZS Politechniki Warszawskiej, a dokończył go w AZS Koszalin. W ćwierćfinale fazy play-off dzielnie walczył przeciwko zespołowi z Gdyni (AZS przegrał 2:3). W 10 rozegranych spotkaniach dla zespołu z Koszalina zdobywał średnio 12,2 punktu i 1,5 asysty. Na uwagę zasługuje przede wszystkim jego skuteczność w rzutach z dystansu z tego okresu - 46 procent.

Adam Hrycaniuk (28 lat, 206 cm) i Piotr Szczotka (31 lat, 196 cm) występowali w drużynie Asseco Prokomu od sezonu 2008/2009. Z kolei Robert Witka (31 lat, 205 cm) pojawił się w zespole w 2010 roku. Hrycaniuk w zeszłym sezonie zdobywał dla ekipy z Gdyni średnio 9,4 punktu i 8,2 zbiórki na mecz. Szczotka najczęściej wychodził w pierwszej piątce i miał średnie 4,4 punktu i 2,6 zbiórki. Witka z powodu kontuzji zagrał tylko w 10 meczach Tauron Basket Ligi i zdobywał średnio 3 punkty na mecz.

- Bardzo się cieszę, że swoją karierę będę kontynuował w Gdyni. Przez te kilka lat zżyłem się z miastem oraz kibicami naszego zespołu. Obecność w składzie mistrza Polski to dla mnie nadal motywacja do ciężkiej pracy. Cieszę się, że w Gdyni ponownie powstaje silny zespół, który poprowadzi utytułowany litewski szkoleniowiec Kestutis Kemzura - powiedział dla oficjalnej strony zespołu Piotr Szczotka.