,

Lista aktualności

Qarraan Calhoun nowym graczem Śląska

Qarraan Calhoun został nowym zawodnikiem ekstraligowego Śląska Wrocław. Amerykanin (25 lat, 203 cm) ma występować na pozycji niskiego lub silnego skrzydłowego.

,

Nowy nabytek Śląska ostatni sezon spędził w zespole CSU Asesoft Ploiesti (liga rumuńska), gdzie notował średnio 12,4 punktu i 4,9 zbiórki na mecz. Jego drużyna brała także udział w kwalifikacjach EuroChallenge, w których Calhoun zaliczył 2 punkty i 3 zbiórki w dwóch spotkaniach.

Absolwent uczelni Houston swój ostatni sezon w lidze NCAA zakończył z dorobkiem 10,2 punktu, 5,3 zbiórki oraz 1,1 asysty na mecz. Karierę uniwersytecką rozpoczynał w St. John's, gdzie notował 5,9 pkt. i 4 zbiórki. Sezon 2007-2008 spędził w junior college'u Barton County. Dzięki udanym występom (16,8 pkt, 7,3 zb.) mógł przenieść się do Houston.

Po ukończeniu uczelni Calhoun spędził dwa sezony na Starym Kontynencie. Debiutował w Skyliners Frankfurt, ale w lidze niemieckiej nie zachwycił i po 10 meczach przeniósł się do Holandii. Tam, w barwach Eclipse Jet My Guide Amsterdam zakończył rozgrywki notując 15,9 punktu i 6,4 zbiórki na mecz. - Bardzo nas cieszy, że Qarraan ma doświadczenie w graniu w Europie. Pozwala to mieć nadzieję na szybką aklimatyzację zawodnika w naszej drużynie. Calhoun jest świetnym atletą, z dobrymi parametrami meczowymi. Jesteśmy pewni, że wzmocni naszą siłę podkoszową - opisuje zawodnika Krystyna Wójcik, generalny menedżer Śląska.

Przyjazd zawodnika jest spodziewany po powrocie wrocławskiej drużyny z Belgradu, gdzie koszykarzy Śląska czeka jeszcze ostatnie spotkanie sparingowe. Calhoun będzie drugim zawodnikiem ze Stanów Zjednoczonych zatrudnionych w Śląsku. Paul Graham, który niedawno podpisał umowę z klubem leczy kontuzję stopy, ale wkrótce ma wrócić do treningów.