Kolejny gracz z NBA w Gdyni
fot. figurski.com.pl

,

Lista aktualności

Kolejny gracz z NBA w Gdyni

Nowym graczem Asseco Prokomu Gdynia został Devin Brown, mistrz NBA z 2005 roku. Zawodnik swój ostatni sezon spędził w Chicago Bulls.

,

Kolejnym zawodnikiem, który dołączył do Asseco Prokomu jest Devin Brown. Jest to drugi obok Alonzo Gee gracz występujący dotąd na parkietach NBA. Brown ukończył uczelnię Texas-San Antonio, jednak nie został wybrany w drafcie w 2002 roku i profesjonalną karierę rozpoczął w Kansas Cagerz (nieistniejąca już liga USBL).

Przygoda z tym klubem nie trwała długo, a zawodnik starał się zdobyć dobry kontrakt w NBA. Udało mu się to ostatecznie w Denver Nuggets, gdzie podpisał dziesięciodniową umowę. Później trafił do San Antonio Spurs, z którą zdobył mistrzostwo NBA w 2005 r. Po tym sukcesie wiązał się kolejno z Utah Jazz, Golden State Warriors, New Orleans Hornets, Cleveland Cavaliers i ponownie z drużyną z Nowego Orleanu. Na początku 2010 r. Brown podpisał kontrakt z Chicago Bulls.

Amerykanin ma 196 cm wzrostu i występuje na pozycji numer 2. W najlepszym sezonie zasadniczym 2006/2007 grając średnio przez 29 minut notował 11,6 punktu, 4,3 zbiórki i 2,6 asysty w meczu.