Sapp: Sprostać przeciwnościom
fot. Jakub Jakubicki

,

Lista aktualności

Sapp: Sprostać przeciwnościom

- Ciężko się gra bez tych zawodników, ponieważ są bardzo ważnymi ogniwami Kotwicy, ale jeżeli spojrzeć na dzisiejszy mecz to jeżeli wszyscy staną na wysokości zadania, jesteśmy w stanie sprostać wszelkim przeciwnościom – mówi rozgrywający KotwicyJessie Sapp po wygranym meczu Kotwicy Kołobrzeg z Zastalem Zielona Góra.

,

Bartosz Szczechowski: Kotwica w dobrym stylu wygrała z Zastalem Zielona Góra. Jak Pan podsumuje to spotkanie?

Jessie Sapp: Graliśmy drużynowo. Każdy zaprezentował się z dobrej strony w tym co miał wykonać. Zagraliśmy bardzo dobrze w obronie. Postawa całego zespołu była zadowalająca.

Co może Pan powiedzieć na temat kontuzji Teda Scotta? Czy wzbudziła ona w was większą motywację, czy może swego rodzaju niepewność?

- Wiemy jak potrafimy grać. Ted jest głównym elementem tej układanki, ale wiedzieliśmy, że go zabraknie i musieliśmy sobie poradzić z tym osłabieniem. Każdy zrobił wszystko to co można było, aby wypełnić tą lukę i ostatecznie wygraliśmy.

Gdyby Pan miał wybrać jeden aspekt gry, który przyczynił się do waszego zwycięstwa, który by Pan wybrał?

- Zdecydowanie wybrałbym obronę. Zaprezentowaliśmy się świetnie w tym elemencie gry. Wprawdzie popełniliśmy parę błędów, ale ogólnie to nasza wygrana wyniknęła z dobrej postawy w obronie.

Zdobył Pan 15 punktów, a także dodał 4 zbiórki oraz 4 asysty. Czy jest Pan zadowolony ze swojej postawy?

- Spudłowałem parę rzutów. Miałem parę strat, ale ogólnie rzecz biorąc grałem całkiem dobrze.

W dzisiejszym meczu był Pan autorem akcji meczu dokonując efektownego wsadu z obrońcą. Co może Pan o tym powiedzieć?

- Nikt z pewnością się nie spodziewał, ze potrafię robić takie rzeczy. To po prostu się stało. Nie zamierzam się tym szczególnie chwalić. Zaskoczyłem wiele osób, ale potrafię robić takie rzeczy,  uwierz mi.

Gracie bez trzech ważnych zawodników. Mowa tu o Tedzie Scottcie, Marko Djuriciu oraz Tomaszu Zabłockim. Jak sobie z tym radzicie?

- Ciężko się gra bez tych zawodników, ponieważ są bardzo ważnymi ogniwami Kotwicy, ale jeżeli spojrzeć na dzisiejszy mecz to jeżeli wszyscy staną na wysokości zadania, jesteśmy w stanie sprostać wszelkim przeciwnościom.