James Maye i David Burgess w Zastalu
fot. Andrzej Romański

,

Lista aktualności

James Maye i David Burgess w Zastalu

James Maye, David Burgess i Adam Chodkiewicz zostali nowymi graczami Zastalu Zielona Góra. W środę podpiszą kontrakty z beniaminkiem Tauron Basket Ligi. Klub rozstaje się z Amerykaninem Trentonem Marshallem. 

 

,

James Maye ma 31 lat i 201 cm wzrostu. W ubiegłym sezonie był zawodnikiem PBG Basketu Poznań. Wystąpił w ośmiu meczach TBL,  podczas których notował 15,3 pkt. i 3,9 zbiórki. W grudniu 2009 roku przedłużył kontrakt o miesiąc, tłumacząc że tak będzie lepiej i dla niego, i dla poznańskiego zespołu. W styczniu, gdy po trzech dniach rozmów nie wynegocjował w styczniu lepszego kontraktu, spakował walizki i wyleciał do irańskiej drużyny Zob Ahan Asfahan. W swojej karierze występował, podobnie jak Burgess, w kilkunastu klubach. M.in. w Norwegii, Grecji, Japonii, Portoryko a także w zespołach ligi NDBL będącej zapleczem NBA. Ostatni sezon spędził w Australii, w klubie Gold Coast Blaze. Nabawił się kontuzji więzadeł kciuka, dlatego klub postanowił rozwiązać kontrakt. Po roku przerwy Maye powraca do Tauron Basket Ligi. We wtorek o godz. 11 wylądował na lotnisku w Berlinie. W czwartek pojawi się na pierwszym treningu Zastalu.

David Burgess ma 24 lata i mierzy 210 cm wzrostu. Gra na pozycji środkowego. Podczas kariery uczelnianej występował w zespołach Brigham Young oraz Gonzaga. Ostatni sezon spędził w bułgarskim zespole BC Rilski Sportist Samokow. Wystąpił w 26 spotkaniach notując średnie 8,5 punktu i 7,4 zbiórki. Od grudnia trenował z pierwszą drużyną beniaminka TBL. W środę został przedstawiony jako nowy zawodnik Zastalu. - W Zielonej Górze jestem od dwóch miesięcy, lecz czuje się, jakbym był tu od lat. Nie mogę doczekać się, kiedy będę mógł w końcu wyjść na parkiet. Jestem gotowy! - deklaruje Amerykanin.

Adam Chodkiewicz ma 21 lat i 200 cm wzrostu. W sezonie 2009/2010 był zawodnikiem pierwszoligowego Zastalu Zielona Góra. Wystąpił w 16 spotkaniach, w których notował średnio 0.4 pkt, występując średnio tylko 3.8 min. Po awansie Zastalu, młodszy z braci Chodkiewiczów przeniósł się do drugoligowego AZS Opole. Wystąpił jedynie 5 meczach. Od kilku tygodni trenował z Zastalem, więc trenerzy postanowili włączyć go do szerokiej kadry zespołu. - Cieszę się, że ciężką pracą udało mi się do siebie przekonać trenera. Mam nadzieję, że zostanę w klubie na dłużej - mówi wychowanek zielonogórskiego klubu.

- O strefę podkoszową jestem spokojny. Cierplieliśmy na deficyt centymetrów, a teraz będziemy mieloi pod koszem Chrisa, Davida i Tomka Kęsickiego. Jeżeli chodzi o Adama Chodkiewicza, to wydaje mi się, że nasze drogi rozeszły się za wcześnie. Teraz dajemy mu okazję bycia w drużynie i walki o miejsce w składzie. Co ze strzelcem? Gdy okazało się, że Ted Scott przeprosił się z Kotwicą, to w grę wchodziły kandydatury Jamesa Maye'a i Nicka Jacobsona. Zdecydowaliśmy się ostatecznie na Jamesa, którego agent po raz drugi zaproponował nam warunki finansowe, na które przystaliśmy. To sprawdzona strzelba do wynajęcia, na wszystkich kontynentach - komentuje ruchy transferowe Zastalu trener Tomasz Herkt.

Z dniem 31 stycznia zostanie rozwiązany kontrakt z Amerykaninem Trentonem Marshallem. - Po konsultacjach z kadrą trenerską zadecydowaliśmy że Trenton Marshall jedzie do domu. Trenuje z nami do 31 stycznia - mówi prezes Rafał Czarkowski.

Nowi zawodnicy zadebiutują podczas spotkania z Treflem Sopot 2 lutego. Transmisję z tego spotkania pokaże TV PLK.