Euroliga: Porażka na koniec

,

Asseco Prokom przegraną z Maccabi Elektra Tel Awiw 72:83 zakończył przygodę z Euroligą w tym sezonie. Mistrz Polski z tylko dwoma wygranymi meczami na koncie zamyka tabelę grupy A.

Przed tym spotkaniem wszyscy się zastanawiali czy Asseco Prokomowi, żegnającemu przed własną publicznością Euroligę, uda się pokonać lidera grupy. Niestety Maccabi w pierwszej połowie wprost rozgromiło gdynian, a przed powtórką z Tel Awiwu, gdzie Żółto-Niebiescy przegrali różnicą 41 punktów, uchroniła ich świetnie zagrana III kwarta i doskonały występ Filipa Widenowa - zdobywcy 20 punktów i 6 zbiórek.

Obok bułgarskiego obrońcy ozdobą meczu była gra Sofoklisa Schortsanitisa (23 punkty, 7 zbiórek). Gdyńscy środkowi nie potrafili sobie poradzić z Grekiem, który wymusił na gospodarzach aż 9 fauli i skutecznie egzekwował rzuty wolne. Dodatkowo swoją obecnością pod koszem powstrzymywał Ratko Vardę, dotychczas najlepiej grającego zawodnika mistrzów Polski, któy zdobył w tym spotkaniu jedynie 4 punkty.

Na plus gdynianom można zaliczyć coraz lepsze zgranie (16 asyst), dobrą skuteczność rzutów za trzy punkty, oraz niezłą grę polskich zawodników. Ponownie z dobrej strony pokazał się Piotr Szczotka, zdobywca 11 punktów, coraz częściej włączający się w akcje ofensywne.

Czwartkowy mecz był dla Asseco Prokomu ostatnim w sezonie 2010/2011 rozgrywek Euroligi. Gdynianie wciąż jednak walczą o awans do Final Four Zjednoczonej Ligi VTB oraz oczywiście grają w Tauron Basket Lidze.

Pełne statystyki

Asseco Prokom Gdynia - Maccabi Electra Tel Awiw 72:83. KWarty: 11:25, 16:27, 28:15, 15:16.

Asseco Prokom: Widenow 20, Jagla 13, Szczotka 11, Wilks 7, Hrycaniuk 6, Łapeta 5, Kostrzewski 4, Varda 4, Ewing 2, Burrell 0, Giddens 0.

Maccabi: Schortsanitis 23, Eidson 13, Blu 12, Macvan 8, Hendrix 7, Perkins 6, Pnini 6, Burstein 4, Pargo 4.