,

Lista aktualności

Chanas i Kiausas wystąpią podczas Meczu Gwiazd

Z powodu kontuzji Torrella Martina zaszła zmiana wśród uczestników konkursu wsadów. Dodatkowo powołany został też do zespołu Południa Kamil Chanas.

,

Niestety, w konkursie wsadów zabraknie z powodu urazu kolana Torrella Martina. Zawodnik ten jednak wystąpi w konkursie rzutów za trzy punkty. Wśród dunkerów Martina zastąpi kolega z Wrocławia, Litwin Aivaras Kiausas.

Do udziału we wrocławskim meczu gwiazd zaproszeni zostali także - w roli asystentów trenerów - legenda Śląska Wrocław Maciej Zieliński (zespół Południa), a także trener Górnika Wałbrzych, były wielokrotny mistrz Polski ze Śląskiem Wrocław Radosław Czerniak.

Przypominamy, że już wcześniej w składzie Północy Bobby'ego Dixona, który w sprawach osobistych musiał wyjechać do USA, zastąpił Przemysław Frasunkiewicz z Energi Czarnych Słupsk. W miejsce Dixona w pierwszej piątce Północy zagra Donatas Slanina z Prokomu.

Znamy już także uczestników sobotniego (godz. 18.30) turnieju dwójek dziennikarsko-koszykarskich. Prezes PLK zaprosił do gry ośmiu zawodników (Donald Copeland, Paweł Kikowski, Filip Dylewicz, Hernol Hall, Andrzej Pluta, Łukasz Koszarek, Ruben Boykin, Michael Ansley), którzy utworzą pary z zaproszonymi dziennikarzami (układ duetów wyłoni losowanie). Media reprezentować będą: Łukasz Cegliński (Gazeta Wyborcza), Michał Jędrzejkowski (Dziennik), Piotr Kwiatkowski (PLK.pl), Michał Lizak (Polska i Basket), Przemysław Pozowski (Radio Eska), Adam Romański (Polsat Sport i Sport.pl), Dariusz Szarmach (Fakt) i Rafał Tymiński (Przegląd Sportowy).

Mecz Gwiazd odbędzie się w niedzielę w Hali Stulecia we Wrocławiu. Początek zawodów (eliminacje konkursu za trzy punkty) od godz. 14.45, początek transmisji w TV4 od godz. 15. Więcej informacji na stronie www.meczgwiazd.plk.pl. Już od dzisiaj Mecz Gwiazd i turniej Eurobasket 2009 w Polsce są promowane na specjalnym ekranie diodowym na wrocławskim Rynku.