Wraca ORLEN Basket Liga!
fot. Andrzej Romański

,

Lista aktualności

Wraca ORLEN Basket Liga!

Po przerwie na Pekao S.A. Puchar Polski, LOTTO 3x3 Ligę i spotkania reprezentacji wraca ORLEN Basket Liga! W sportowych stacjach Polsatu będzie można zobaczyć mecze MKS - Icon Sea Czarni, Tauron GTK - Dziki, Polski Cukier Start - King oraz Trefl - Arged BM Stal. Pozostałe spotkania dostępne będą w serwisie Emocje.TV

 

,

 

MKS Dąbrowa Górnicza - Icon Sea Czarni Słupsk

Termin: piątek, godz. 17:30

Transmisja: Polsat Sport News

Zapowiedź: Słupszczanie szybko zakończyli swój udział w Pekao S.A. Pucharze Polski, a ostatnio wzmocnili się Szymonem Tomczakiem i Mateuszem Dziembą. MKS mimo że nie grał w tym turnieju, to miał sukcesy - konkursy wygrywali Dominik Wilczek i Xeyrius Williams. Tayler Persons kontra Michael Caffey - to może być najciekawsze starcie tego spotkania! Ważne będzie także to, jak pod koszami z Benasem Griciunasem poradzi sobie Nicolas Carvacho.

 

Enea Stelmet Zastal Zielona Góra - WKS Śląsk Wrocław

Termin: piątek, godz. 19:30

Transmisja: Emocje.TV

Zapowiedź: Zielonogórzanie walczą o utrzymanie, więc dla nich teraz każde spotkanie jest niezwykle ważne. WKS Śląsk z kolei chce awansować do fazy play-off, więc też musi wygrywać. A.J. English sprawdzi się w starciu z Hassanim Gravettem, a Novak Musić będzie starał się pokazać wyższość nad Markiem Klassenem. Sporo pracy czeka w polu trzech sekund na Gligorije Rakocevicia - będzie chciał zatrzymać zarówno Artioma Parachowskiego, jak i Dusana Mileticia.

 

Tauron GTK Gliwice - Dziki Warszawa

Termin: piątek, godz. 17:30

Transmisja: Polsat Sport Extra

Zapowiedź: Bardzo ważne spotkanie dla obu ekip - zarówno dla walczących o utrzymanie gliwiczan, jak i dla Dzików, które chcą znaleźć się w najlepszej ósemce po sezonie zasadniczym. Josh Price to kluczowy gracz Tauron GTK, więc jego zatrzymanie powinno być priorytetem dla Dzików - jak z tym zadaniem poradzi sobie Isaiah Crawley? Ponadto Matt Coleman sprawdzi możliwości Kadre Graya, a Dominic Green będzie się starał zdobyć więcej punktów niż Martins Laksa.

 

PGE Spójnia Stargard - Muszynianka Domelo Sokół Łańcut

Termin: sobota, godz. 13:30

Transmisja: Emocje.TV

Zapowiedź: Obie drużyny miały sporo czasu na odpoczynek, chociaż trzeba przypomnieć, że PGE Spójnia wygrała LOTTO 3x3 Ligę - z zawodnikami klubu OBL w składzie! Czy Tyler Cheese wróci już po kontuzji? To może być kluczowa kwestia dla Muszynianki Domelo Sokoła. Ciekawie zapowiada się rywalizacja rozgrywających - Stephen Brown kontra Terrell Gomez. Ważne może być także to, czy Wes Gordon będzie w stanie ograniczyć w polu trzech sekund Adama Kempa.

 

Krajowa Grupa Spożywcza Arka Gdynia - Anwil Włocławek

Termin: sobota, godz. 15:30

Transmisja: Emocje.TV

Zapowiedź: Aż sześciu zawodników Anwilu brało udział w zgrupowaniach reprezentacji narodowych. Włocławianie nie mieli więc zbyt dużo czasu na przygotowania do tego spotkania. Czym może zaskoczyć Krajowa Grupa Spożywcza Arka? Bryce Alford potrafi zdobywać punkty rzutami z dystansu seryjnie, natomiast Seth LeDay dał się poznać jako zawodnik niezwykle energetyczny. Jak poradzą sobie jednak ze znanymi z dobrej defensywy Amirem Bellem i Kalifem Youngiem?

 

Polski Cukier Start Lublin - King Szczecin

Termin: sobota, godz. 17:30

Transmisja: Polsat Sport News

Zapowiedź: Zespoły z Lublina i Szczecina przygodę z Pekao S.A. Pucharem Polski zakończyły już na ćwierćfinale. Teraz dla obu tych ekip przyszedł czas na walkę o jak najwyższe miejsce przed play-off. King ma nowego zawodnika - czy Michale Kyser okaże się dużym wzmocnieniem podkoszowym? Jabril Durham kontra Andrzej Mazurczak - to z pewnością będzie najważniejszy pojedynek! Sporo będzie zależało także od stacia Barreta Bensona z Morrisem Udeze.

 

Arriva Polski Cukier Toruń - Legia Warszawa

Termin: sobota, godz. 19:30

Transmisja: Emocje.TV

Zapowiedź: Legia zdobyła Pekao S.A. Puchar Polski, a trener Marek Popiołek otrzymał misję prowadzenia drużyny do końca obecnego sezonu. Teraz zagra z ciągle nieźle prezentującym się Arriva Polskim Cukrem, który czeka na nowego rozgrywającego po odejściu Gorana Filipovicia. Chorwacki pojedynek pod koszami: Mate Vucić - Josip Sobin może mieć spory wpływ na to spotkanie. Ciekawe będą też starcia Treya Diggsa i Arika Smitha z Rayem Cowelsem i Christianem Vitalem.

 

Trefl Sopot - Arged BM Stal Ostrów Wielkopolski

Termin: niedziela, godz. 17:30

Transmisja: Polsat Sport Extra

Zapowiedź: To zdecydowanie hit tej kolejki OBL! Zarówno Trefl, jak i Arged BM Stal mają spore ambicje, więc to spotkanie może okazać się niezwykle efektowne. Sporo pracy czeka w polu trzech sekund na Krzysztofa Sulimę, który będzie rywalizował z Geoffreyem Grosellem i Mikołajem Witlińskim. Ostrowianie z kolei mogą liczyć m. in. na Litwinów: Arunasa Mikalauskasa i Laurysa Beliauskasa. Czy rzucą oni więcej trójek od Benedeka Varadiego oraz Jarosława Zyskowskiego?