19. kolejka od czwartku do niedzieli
fot. Andrzej Romański

,

Lista aktualności

19. kolejka od czwartku do niedzieli

W czwartek rusza 19. kolejka ORLEN Basket Ligi, w której na kibiców czeka mnóstwo emocji! W Polsat Sport Extra zobaczymy mecze: Dziki - Trefl, King - WKS Śląsk, Grupa Sierleccy Czarni - Arriva Polski Cukier oraz Polski Cukier Start - MKS. Pozostałe spotkania dostępne będą w serwisie Emocje.TV

 

,

Dziki Warszawa - Trefl Sopot

Termin: czwartek, godz. 17:30

Transmisja: Polsat Sport Extra

Zapowiedź: Zarówno Dziki, jak i Trefl są ostatnio w bardzo dobrej formie, dlatego to spotkanie zapowiada się niezwykle ciekawie. Do ekipy z Sopotu dołączył niedawno Geoffrey Groselle, którego czeka teraz rywalizacja m. in. z Nicholasem McGlynnem. W zespole z Warszawy świetnie spisuje się Dominic Green - jego pojedynek z Jarosławem Zyskowskim może być również ważny! Czy Jakub Schenk będzie w stanie powstrzymać Matta Colemana?

 

Enea Stelmet Zastal Zielona Góra - Muszynianka Domelo Sokół Łańcut

Termin: czwartek, godz. 19:30

Transmisja: Emocje.TV

Zapowiedź: Niezwykle ważne spotkanie dla drużyn, które walczą o opuszczenie dolnych rejonów tabeli ORLEN Basket Ligi. Obie ekipy mają problemy z kontuzjami, a Muszynianka Domelo Sokół zdecydował się nawet na powrót Delano Spencera, aby poprawić swoją sytuację. Na pewno warto będzie się przyglądać rywalizacji pod koszami pomiędzy Gligorije Rakoceviciem a Adamem Kempem oraz na obwodzie - James Washington kontra Terrell Gomez.

 

King Szczecin - WKS Śląsk Wrocław

Termin: piątek, godz. 17:30

Transmisja: Polsat Sport Extra

Zapowiedź: Rewanż za ostatni finał ORLEN Basket Ligi, chociaż obie drużyny w tym momencie nie są na najwyższych miejscach w tabeli. Na pewno kibice mogą spodziewać się ogromnych emocji! Szczególnie ciekawie zapowiada się starcie reprezentantów Polski: Przemysław Żołnierewicz kontra Jakub Nizioł. Dodatkowo, kluczowa może okazać rywalizacja rozgrywających: Andrzej Mazurczak sprawdzi Marka Klassena. Czy Morris Udeze w polu trzech sekund powstrzyma Dusana Mileticia?

 

Krajowa Grupa Spożywcza Arka Gdynia - Arged BM Stal Ostrów Wielkopolski

Termin: piątek, godz. 19:30

Transmisja: Emocje.TV

Zapowiedź: Gdynianie chcą uciekać z dolnych rejonów tabeli OBL, natomiast Arged BM Stal walczy ciągle o jak najwyższej miejsce. Kluczowe starcie? Z pewnością to pomiędzy reprezentantami swoich krajów na obwodzie: Andrzej Pluta kontra Aigars Skele. Z kolei Bryce Alford będzie się starał trafić więcej trójek od Rodneya Chatmana. Ważne może okazać się także to, czy atletyczny Seth LeDay będzie w stanie ograniczyć wszechstronnego Ojarsa Silinsa.

 

Grupa Sierleccy Czarni Słupsk - Arriva Polski Cukier Toruń

Termin: sobota, godz. 17:30

Transmisja: Polsat Sport Extra

Zapowiedź: To może być ważne spotkanie w kontekście walki o play-off obydwu drużyn. Jednym z liderów Grupa Sierleccy Czarnych z pewnością jest Michał Michalak - za zatrzymanie kadrowicza być może odpowiedzialny będzie Wojciech Tomaszewski. Słupszczanie z kolei powinni uważać na ofensywny duet z USA: Arik Smith - Trey Diggs. Pod koszami Benas Griciunas będzie się starał powstrzymać znanego z talentu do zbiórek Mate Vucicia.

 

Anwil Włocławek - Tauron GTK Gliwice

Termin: sobota, godz. 19:30

Transmisja: Emocje.TV

Zapowiedź: Anwil ciągle utrzymuje się na szczycie tabeli OBL, natomiast Tauron GTK ma ostatnio spore problemy z odniesieniem zwycięstwa. Nawet dołączenie nowego gracza - Divante Moffitta - w tym momencie nie zmieniło sytuacji. Na pewno bardzo ciekawie zapowiada się jednak rywalizacja Josha Price’a z Lukiem Petraskiem. Dodatkowo, ciekawe jak na pozycji rozgrywającego z Amirem Bellem poradzi sobie Kadre Gray. Czy Martins Laksa trafi więcej trójek od Tomasa Kyzlinka?

 

Legia Warszawa - PGE Spójnia Stargard

Termin: niedziela, godz. 15:30

Transmisja: Emocje.TV

Zapowiedź: Legia w ostatniej kolejce pokonała zespół ze Słupska, natomiast PGE Spójnia nie poradziła sobie w Ostrowie Wielkopolskim. Ekipa z Warszawy ma nowego zawodnika - Loren Jackson powinien zwiększyć możliwości ofensywne drużyny. To spotkanie może być pewnym wyzwaniem dla Arica Holmana, który będzie rywalizował ze twardym obrońcą - Wesem Gordonem. Ciekawie zapowiada się także rywalizacja Marcela Ponitki ze świetnym strzelcem, jakim jest Devon Daniels.

 

Polski Cukier Start Lublin - MKS Dąbrowa Górnicza

Termin: niedziela, godz. 17:30

Transmisja: Polsat Sport Extra

Zapowiedź: Polski Cukier Start niedawno wygrał w Łańcucie, natomiast MKS zagrał wyrównany mecz z Anwilem, ale ostatecznie musiał uznać wyższość rywali. Z pewnością dla obu drużyn może być to ważne spotkanie w kontekście walki o play-off. Najciekawsze starcie? To pomiędzy rozgrywającymi: Jabril Durham kontra Tayler Persons - obaj potrafią grać na poziomie triple-double. Pod koszami z kolei zmierzą się silni Barret Benson oraz Nicolas Carvacho.