9-0! Anwil pokonuje Dziki

,

Dziewiąte z rzędu zwycięstwo Anwilu od początku sezonu ORLEN Basket Ligi! Zespół z Włocławka pokonał beniaminka rozgrywek, Dziki Warszawa 78:66.

,

Początek meczu był bardzo wyrównany, a po trafieniu Matta Colemana to przyjezdni byli przez chwilę na prowadzeniu. Anwil odpowiedział na to rewelacyjną serią 12:0, w której ważnymi zawodnikami byli Jakub Garbacz i Luke Petrasek. Dziki nie zamierzały się poddawać - trójki Alana Czujkowskiego i Dominica Greena, a także akcja 2+1 Mateusza Bartosza zbliżyła ich do stanu 16:14 po 10 minutach. Zaraz na początku drugiej kwarty po rzucie z dystansu Grzegorza Grochowskiego to ekipa z Warszawy miała przewagę. Dość szybko sytuację uspokoili jednak Janari Joesaar oraz Mateusz Kostrzewski. Przyjezdni ciągle byli jednak bardzo blisko. Dzięki późniejszej trójce Alana Czujkowskiego był już remis! Pierwsza połowa zakończyła się wynikiem 33:33.

W trzeciej kwarcie drużyna trenera Krzysztofa Szablowskiego wychodziła na prowadzenie dzięki zagraniom Dominica Greena i Mateusza Szlachetki. Spotkanie cały czas było wyrównane, a sytuację gospodarzy utrudniała kontuzja Bella. Dopiero po późniejszej trójce Luke’a Petraska zdobywali ponownie przewagę. Dzięki indywidualnej akcji Igora Wadowskiego po 30 minutach było 55:52. W kolejnej części gry ekipa trenera Przemysława Frasunkiewicza uciekła na osiem punktów po dwóch rzutach Jakuba Garbacza. Matt Coleman walczył o lepszy wynik, utrzymując ciągle rywali w grze. W ważnych momentach nie zawiedli jednak Kamil Łączyński i Victor Sanders. Ostatecznie Anwil zwyciężył 78:66.

Najlepszym graczem gospodarzy był Kalif Young z 13 punktami, 13 zbiórkami i 3 asystami. 15 punktów i 5 zbiórek dla gości zdobył Dominic Green.