WKS Śląsk lepszy od PGE Spójni

,

WKS Śląsk Wrocław po wyrównanym spotkaniu pokonał PGE Spójnię Stargard 75:69 w sobotnim spotkaniu ORLEN Basket Ligi.

,

Wrocławianie na początku spotkania radzili sobie lepiej od rywali - nieźle prezentowali się Daniel Gołębiowski i Kendale McCullum. Do remisu potrafił jednak doprowadzać Stephen Brown. Późniejsze trójki McCulluma oznaczały nawet sześć punktów przewagi gospodarzy. Po 10 minutach było 21:15, a rozgrywający miał już 11 punktów na koncie. W drugiej kwarcie WKS Śląsk utrzymywał przewagę, a swoją pierwszą akcję wykończył debiutujący Andrij Wojnałowicz. Stargardzianie starali się reagować chociażby akcjami Gruszeckiego i Browna, ale w tym momencie to nie wystarczało. Dopiero po późniejszym zagraniu Aleksandara Langovicia goście zbliżyli się na trzy punkty. Ostatecznie pierwsza połowa zakończyła się wynikiem 37:34.

Trzecią kwartę zespół trenera Sebastiana Machowskiego rozpoczął od serii 0:7 i błyskawicznie wychodził na prowadzenie. Gospodarze szybko odrabiali straty - do remisu doprowadził Jakub Nizioł, a przewagę dawał Andrij Wojnałowicz. Sytuacja jeszcze zmieniała się kilka razy, ale ostatecznie po trójce Hassaniego Gravetta po 30 minutach było 51:49. Kolejną część meczu stargardzianie rozpoczęli ponownie od serii 0:7, którą przerwał trójką Wojnałowicz. Do remisu po chwili doprowadził Kendale McCullum. Po akcji wykończonej przez Daniela Gołębiowskiego ekipa trenera Jacka Winnickiego uciekała na siedem punktów. Przyjezdni zbliżyli się jeszcze na dwa punkty po trójce Langovicia. Kluczowa akcja należała jednak do Hassaniego Gravetta - ostatecznie WKS Śląsk wygrał 75:69.

Najlepszym zawodnikiem gospodarzy był Kendale McCullum z 20 punktami, 7 asystami i 5 zbiórkami. Stephen Brown zdobył dla gości 23 punkty, 5 zbiórek i 5 asyst.