Frankie Ferrari w WKS Śląsku
fot. championsleague.basketball

,

Lista aktualności

Frankie Ferrari w WKS Śląsku

Frankie Ferrari (27 lat, 185 cm) zadebiutuje w ORLEN Basket Lidze! Rozgrywający podpisał umowę z WKS Śląskiem Wrocław.

 

,

Amerykanin jest absolwentem uczelni San Francisco. Później próbował swoich sił w Lidze Letniej NBA, a także w G League (Santa Cruz Warriors), ale nie zagrał nigdy ostatecznie w najlepszej lidze świata.

Nieźle radził sobie jednak w lidze hiszpańskiej - występował w BAXI Manresa, Gran Canarii, Unicaja Malaga czy Casademont Saragossa. W 22 spotkaniach poprzedniego sezonu ACB zdobywał dla BAXI średnio 7,2 punktu i 3,9 asysty. W swojej karierze miał okazję do pokazania umiejętności również w Europucharze i Koszykarskiej Lidze Mistrzów.

- Frankie wiele razy w swojej karierze pokazał swoją wartość na pozycji rozgrywającego 0 i to w silnych ligach, jak choćby hiszpańska ACB. Gran Canaria, Unicaja Malaga, Manresa to kluby, które mają markę i gwarantują wysoki poziom. Bardzo ważne będzie to, jak zaakceptuje go drużyna i jak on sam oswoi się z sytuacją w jakiej się znajduje, ale wierzę, że z jego doświadczeniem nie będzie z tym problemu. Mocno liczę, że od pierwszego treningu i meczu Ferrari sprawi, że na pozycji rozgrywającego zyskamy duży atut i będzie nam w stanie bardzo pomóc - mówi trener Oliver Vidin na oficjalnej stronie drużyny.