Łotysze zostają w BM Stali
fot. Andrzej Romański

,

Lista aktualności

Łotysze zostają w BM Stali

Ojars Silins (29 lat, 201 cm) oraz Aigars Skele (31 lat, 193 cm) pozostaną w drużynie BM Stali Ostrów Wielkopolski również na kolejny sezon Energa Basket Ligi.

 

,

Łotysze są niezwykle ważnymi postaciami w ekipie trenera Andrzeja Urbana. Silins w 30 dotychczas rozegranych spotkaniach zdobywał średnio 7,8 punktu, 4,1 zbiórki i 1,7 asysty. Skele z kolei notował średnio 14,9 punktu, 6,7 asysty i 3,8 zbiórki na mecz.

BM Stal z nimi w składzie sięgnęła po Superpuchar Polski, zwyciężyła w rozgrywkach European North Basketball League i prowadzi już 2-0 w ćwierćfinale play-off Energa Basket Ligi.

- Zarówno w klubie, zespole jak i w Ostrowie Wielkopolskim czuję się świetnie. Wszystko mi tutaj odpowiada, dlatego rozmowy kontraktowe nie trwały długo. Przeciwnie, to była szybka decyzja - mówi Ojars Silins.

- Moja rodzina czuje się świetnie w Ostrowie. Mamy tutaj wszystko, co jest potrzebne do życia. Syn niebawem pójdzie do przedszkola. Czujemy się tutaj jak u siebie w domu. Dlatego po otrzymaniu propozycji nowego kontraktu nie zastanawiałem się zbyt długo - dodaje Aigars Skele.