Najlepsza piątka 24. tygodnia EBL

Bryce Alford, Earl Rowland, Billy Garrett, Aleksander Dziewa, Joey Brunk - to najlepsza piątka 24. tygodnia Energa Basket Ligi w sezonie 2022/2023. Partnerem akcji jest Suzuki Motor Poland.

Enea Zastal był znacznie osłabiony, ale zaskoczył Trefla Sopot i wygrał na wyjeździe 90:81! Rewelacyjne spotkanie dla zielonogórzan rozegrał Bryce Alford. Amerykanin w 35 minut na parkiecie zdobył aż 32 punkty (7/11 za trzy!), 6 zbiórek oraz asystę, a to przełożyło się na eval 28.

Niezwykle ważne zwycięstwo dla Tauron GTK. Gliwiczanie pokonali Rawlplug Sokół Łańcut 87:86, a liderem zespołu był Earl Rowland. Rozgrywający zdobył 27 punktów (9/14 z gry), 7 asyst, 5 zbiórek i 2 przechwyty, a to dawało eval 35. Warta podkreślenia jest także jego ostatnia akcja w obronie (wideo).

Legia weszła na właściwe tory w Energa Basket Lidze, a w coraz lepszej formie jest też Billy Garrett. Zespół z Warszawy okazał się lepszy od Polskiego Cukru Startu Lublin (108:90), a obwodowy zakończył mecz z 27 punktami (6/7 za dwa), 7 asystami i 2 zbiórkami (eval 32).

Mistrzowie Polski wracają do wygrywania - tym razem WKS Śląsk pokonał Enea Abramczyk Astorię Bydgoszcz 101:90. Za to spotkanie wyróżniamy Aleksandra Dziewę. Reprezentant Polski po raz kolejny pokazał swoją wszechstronność - tym razem w zaledwie 21 minut na parkiecie zdobył 16 punktów, 4 zbiórki, 3 bloki, 2 asysty oraz przechwyt (eval 21).

Zwycięstwo Arriva Twardych Pierników Toruń nad Kingiem Szczecin 101:99 to największa niespodzianka minionego tygodnia w Energa Basket Lidze. Bardzo dobrze zaprezentował się Joey Brunk. Środkowy zdobył 17 punktów (7/10 za dwa), 7 zbiórek oraz asystę, co oznaczało eval 21.

Najlepsza piątka tygodnia będzie wybierana w każdy wtorek. Bierzemy pod uwagę mecze rozgrywane od wtorku do poniedziałku.