Derby dla Anwilu!

,

W derbach województwa kujawsko-pomorskiego w Energa Basket Lidze Anwil Włocławek pokonał Arriva Twarde Pierniki Toruń 86:79.

,

Zdecydowanie lepiej w to spotkanie weszli przyjezdni, którzy po akcjach Joeya Brunka prowadzili 2:9. Kamil Łączyński i Phil Greene dość szybko starali się zmniejszać straty. Później znowu inicjatywę mieli torunianie - po zagraniu 2+1 Sterlinga Gibbsa byli lepsi o osiem punktów. Do remisu doprowadzał jeszcze Malik Williams, a przewagę gospodarzom dawał Michał Nowakowski. Ostatecznie po rzucie Gibbsa po 10 minutach było jednak 23:25. W drugiej kwarcie Anwil znowu potrafił doprowadzić do remisu, ale nie do zatrzymania był Gibbs, a do ataku włączył się też Dallas Walton. Mimo późniejszych trafień Lee Moore’a, to Arriva Twarde Pierniki ciągle miały przewagę. Ostatecznie po zagraniu Joeya Brunka pierwsza połowa zakończyła się wynikiem 42:47.

W trzeciej kwarcie zespół trenera Przemysława Frasunkiewicza wychodził na prowadzenie dzięki trafieniom Malika Williamsa. Po chwili i rzutach Victora Sandersa gospodarze uciekali na pięć punktów. W tej części meczu przyjezdni mieli spore problemy z konstruowaniem akcji ofensywnych, a rywale złapali swój rytm. Po rzutach wolnych Michała Nowakowskiego po 30 minutach było 67:59. W kolejnej kwarcie włocławianie starali się kontrolować wydarzenia na parkiecie, a po trójce Kamila Łączyńskiego różnica wynosiła już 10 punktów. Zespół trenera Cedrica Heitza potrafił zbliżyć się jeszcze na cztery punkty dzięki rzutom Taylera Personsa. Kluczowe trafienia notowali jednak później Moore i Sanders, a Anwil kontrolował sytuację. Ostatecznie zwyciężył 86:79.

Najlepszym graczem gospodarzy był Victor Sanders z 15 punktami i 3 asystami. Sterling Gibbs zdobył dla gości 24 punkty i 3 zbiórki.