51 punktów Gerry’ego Blakesa - najlepszy wynik od 1999 roku! (WIDEO)

,

Gerry Blakes z MKS Dąbrowa Górnicza rzucił aż 51 punktów w wyjazdowym spotkaniu z Legią Warszawa. To drugi najlepszy wynik od 1998 roku, kiedy zaczęto prowadzić oficjalne statystyki.

,

Od 1998 roku, czyli od momentu, kiedy zaczęto prowadzić oficjalne statystyki, więcej punktów - 54 - zdobył tylko Kenny Williams z Trefla Sopot. 49 i 50 punktów rzucał w przeszłości Alex Austin z Noteci Inowrocław.

Nieoficjalnym rekordem Polskiej Ligi Koszykówki jest 90 punktów Mieczysława Młynarskiego z 1982 roku (w meczu Górnika Wałbrzych z Pogonią Szczecin).

Gerry Blakes 51 punktów rzucił w niecałe 34 minuty spędzone na parkiecie. Trafił 11 z 15 rzutów za dwa, 8 z 14 za trzy oraz pięć rzutów wolnych. Dołożył do tego 6 zbiórek i cztery asysty. To złożyło się na eval 47.

- Kilka dni temu odnieśliśmy sukces i wygraliśmy Alpe Adria Cup. Chciałem w tym meczu pociągnąć to dalej - to był mój indywidualny cel. Oczywiście chcieliśmy wygrać. W tych ostatnich meczach nie prezentowałem się najlepiej. Obejrzałem wideo z tamtych spotkań i chciałem się niejako zrehabilitować - powiedział Gerry Blakes na pomeczowej konferencji prasowej.

Rekordy punktowe od 1998 roku, kiedy zaczęto prowadzić oficjalne statystyki:

54 - Kenny Williams - 4 stycznia 1999, Trefl Sopot w Szczecinie 102:100
51 - Gerry Blakes - 19 marca 2023, MKS Dąbrowa Górnicza w Warszawie 86:101
50 - Alex Austin - 21 grudnia 2001, Noteć Inowrocław we Włocławku 91:80
49 - Alex Austin - 14 kwietnia 2002, Noteć Inowrocław z Tarnowem 114:87
48 - Grzegorz Arabas - 28 kwietnia 2002, Pogoń Ruda Śląska w Tarnowie 112:85
47 - Alex Austin - 21 lutego 2002, Noteć Inowrocław w Warszawie 100:105 (dogrywka)
46 - Brent Darby - 14 kwietnia 2004, AZS Koszalin ze Stargardem 120:117 (dogrywka)
45 - Otis Hill - 29 grudnia 2004, Polonia Warszawa w Ostrowie Wlkp. 106:86
45 - Brandon Hazzard - 1 kwietnia 2012, Polpharma Starogard w Łodzi, 96:83