MKS Dąbrowa Górnicza wygrywa Alpe Adria Cup!

,

Sukces MKS Dąbrowa Górnicza w Alpe Adria Cup! W wielkim finale drużyna z Energa Basket Ligi pokonała BC GGMT Wiedeń 86:72.

,

Pierwsza połowa nie do końca układała się po myśli zespołu trenera Jacka Winnickiego. Najważniejsze jednak, że MKS ciągle utrzymywał się w grze. Kluczowa okazała się trzecia kwarta. W niej świetnie radzili sobie Jarosław Mokros i Kacper Radwański, a dąbrowianie zaczęli budować przewagę. Ostatecznie dzięki zagraniu Marcina Piechowicza po 30 minutach prowadzili 64:54. W następnej części gry gospodarze zbliżyli się co prawda na siedem punktów, ale później skuteczni byli Joe Chealey, Gerry Blakes i Ousmane Drame. Dzięki nim MKS zwyciężył ostatecznie 86:72 i sięgnął po wygraną w Alpe Adria Cup!

MKS Dąbrowa Górnicza - BC GGMT Wiedeń 86:72 (16:20, 23:23, 25:11, 22:18)

MKS: Drame 17, Mokros 14, Krampelj 13, Radwański 12, Chealey 12, Bluiett 11, Blakes 5, Piechowicz 2

BC GGMT: Murati 25, Vujosević 12, Rados 11, Siriscević 8, Milosević 7, Savić 5, Manigat 2, Golubović 2, Novas Mateo 0