Legia ma nowego rozgrywającego
fot. fiba.basketball

,

Lista aktualności

Legia ma nowego rozgrywającego

Kyle Vinales (30 lat, 185 cm) podpisał umowę z Legią Warszawa do końca sezonu 2022/2023 Energa Basket Ligi. 

,

Tagi: Kyle Vinales

Vinales grał w NCAA w zespole uczelni Central Connecticut State. Później występował w Portoryko (Brujos de Guayama, Caciques de Humacao) oraz w Tunezji (Club African, US Monastir). W sezonie 2018/19 przeniósł się do Europy i zagrał w AEK Larnaca na Cyprze. Później grał też w BC Kalev-Cramo, Lietkabelis Poniewież i Studentski Centar Podgorica.

Ostatnio był zawodnikiem SLUC Nancy we Francji. Tam w 17 rozegranych spotkaniach zdobywał średnio 10,5 punktu i 4,8 asysty.

- Kyle to zawodnik z dużym doświadczeniem w Europie. Grał w europejskich pucharach - FIBA Europe Cup, EuroCup, ostatnio Liga Adriatycka i liga francuska. Mamy nadzieję, że ten ruch będzie z korzyścią dla obu stron, pomoże nam w lepszej grze i wygrywaniu. Kyle to łowca punktów, z dobrym rzutem z półdystansu, na pewno rywale nie będą mogli odpuszczać go za linią rzutów za trzy punkty. Liczymy, że połączy zdobywanie punktów z rozgrywaniem, bo na pewno ma w tym zakresie umiejętności, także jeśli chodzi o kreowanie gry wysokich graczy - powiedział na oficjalnej stronie drużyny Wojciech Kamiński, trener Legii Warszawa.

 

 

 

Tagi: Kyle Vinales