Znamy uczestników Suzuki Pucharu Polski

Lista aktualności

Znamy uczestników Suzuki Pucharu Polski

Znamy wszystkich uczestników turnieju finałowego Suzuki Pucharu Polski, który od 16 do 19 lutego 2023 r. odbędzie się w Hali Globus w Lublinie. 

W turnieju finałowym Suzuki Pucharu Polski zagrają gospodarze: Polski Cukier Start Lublin oraz siedem innych najlepszych drużyn w tabeli Energa Basket Ligi po 15 rozegranych kolejkach: WKS Śląsk Wrocław, BM Stal Ostrów Wielkopolski, King Szczecin, Trefl Sopot, Legia Warszawa, PGE Spójnia Stargard i Anwil Włocławek.

Gospodarz, Polski Cukier Start, oraz trzy czołowe drużyny: WKS Śląsk, BM Stal i King zostaną rozstawione w losowaniu ćwierćfinałów.

Turniej finałowy odbędzie się w Hali Globus w Lublinie. Rozegrane zostaną: ćwierćfinały (po dwa w czwartek i piątek), półfinały (sobota) i finał (niedziela). Drużyny pokonane w ćwierćfinałach i półfinałach odpadają z rywalizacji. Ponadto zobaczymy Aerowatch Konkurs Rzutów za 3 Punkty oraz Pekao S.A. Konkurs Wsadów.

Losowanie par Suzuki Pucharu Polski odbędzie się w czwartek 12 stycznia o godz. 11:00 w Lubelskim Centrum Konferencyjnym. Transmisja w Polsat Sport.

Uwaga! Tabela na stronie PLK.pl w trakcie sezonu nie uwzględnia bezpośrednich spotkań pomiędzy drużynami. W przypadku równej liczby dużych punktów o kolejności w niej decyduje różnica punktów zdobytych do straconych.