Ważny mecz dla Enea Abramczyk Astorii!

,

Enea Abramczyk Astoria wygrała bardzo ważny mecz! W zaległym spotkaniu 3. kolejki Energa Basket Ligi bydgoszczanie okazali się lepsi od Tauron GTK Gliwice - 83:72.

,

Początek spotkania był bardzo wyrównany - z jednej strony trafiał Myke Henry, a z drugiej Terrance Ferguson. Gospodarze starali się budować przewagę, w czym bardzo pomagał Ben Simons. Mimo że trójkami odpowiadali na to E.J. Rowland oraz Filip Put, to po akcjach Daniela Szymkiewicza po 10 minutach było 26:23. W drugiej kwarcie Tauron GTK wychodził na prowadzenie dzięki zagraniom Jure Skificia oraz Mateusza Szlachetki. Mecz się zdecydowanie ponownie wyrównał, chociaż teraz to zespół trenera Marka Popiołka częściej musiał gonić. Ostatecznie po akcji wykończonej przez Kamari Murphy’ego pierwsza połowa zakończyła się wynikiem 40:44.

W trzeciej kwarcie zagrania trzypunktowe Bena Simonsa oraz Daniela Szymkiewicza doprowadziły do wyrównania. Po chwili debiutujący Paulius Petrilevicius dawał już przewagę! Enea Abramczyk Astoria później prowadziła nawet ośmioma punktami po kolejnej trójce Simonsa. Straty lekko zmniejszył Mateusz Szlachetka, ale po 30 minutach było 58:52. W kolejnej części meczu trener Maros Kovacik otrzymał dwa faule techniczne, więc musiał udać się do szatni. Gospodarze z kolei uciekali nawet na 14 punktów po zagraniu Nathana Cayo. Tego już Tauron GTK nie był w stanie odrobić, tym bardziej, że swoje rzuty zaczął też trafiać Myke Henry. Ostatecznie bydgoszczanie zwyciężyli 83:72.

Ben Simons był najlepszym graczem gospodarzy - zdobył 22 punkty i 7 zbiórek. Mateusz Szlachetka zdobył dla gości 17 punktów i 4 asysty.