Billy Garrett w Legii!
fot. Andrzej Romański

,

Lista aktualności

Billy Garrett w Legii!

Billy Garrett (28 lat, 197 cm) zmienia klub w Energa Basket Lidze! Teraz będzie zawodnikiem Legii Warszawa.

 

,

W obecnym sezonie Amerykanin rozegrał trzy spotkania dla Suzuki Arki Gdynia, w których zdobywał średnio 13,7 punktu, 2,7 zbiórki i 1,3 asysty. W poprzednich rozgrywkach był liderem Grupa Sierleccy Czarnych Słupsk. W 41 meczach dla czwartej drużyny EBL zdobywał średnio 17,1 punktu, 3,8 zbiórki i 3,9 asysty. Przez trenerów wszystkich klubów został wybrany do najlepszej piątki sezonu zasadniczego.

Garrett jest absolwentem uczelni DePaul. Później grał w G League w drużynie Westchester Knicks, a w rozgrywkach 2018/19 rozegrał nawet cztery mecze w NBA dla New York Knicks - zdobył w nich łącznie 26 punktów i 7 asyst. W sezonie 2019/20 próbował swoich sił w Europie. Rozegrał osiem spotkań dla Chalon-Sur-Saone we Francji oraz siedem dla Ermis Agias Larissa w Grecji. Później zdobył mistrzostwo G League z Lakeland Magic.

- Zdecydowaliśmy się na zatrudnienie tego zawodnika ponieważ przed nami bardzo ciężki terminarz, dużo gry i pomimo tego, że wszyscy nasi obwodowi zawodnicy są zdrowi, nadal borykamy się z pewnymi problemami zdrowotnymi. Ponadto chcemy, aby rotacja zawodników była jak najbardziej optymalna. Myślę, że przy naszych kłopotach w niektórych meczach, w większości w ataku, Billy będzie zawodnikiem, który da nam większą jakość w tym aspekcie gry, dostarczy punktów. Jest to też zawodnik, który potrafi grać z innymi, dzielić się piłką i na to wszyscy bardzo liczymy - powiedział Wojciech Kamiński, trener Legii Warszawa.