36 punktów Fortsona, PGE Spójnia lepsza od słupszczan

,

Courtney Fortson zdobył 36 punktów i 10 asyst, a jego PGE Spójnia Stargard pokonała Grupa Sierleccy Czarnych Słupsk 83:69 w sobotnim meczu Energa Basket Ligi.

,

Gospodarze świetnie weszli w to spotkanie i głównie dzięki trafieniom Courtneya Fortsona i Karola Gruszeckiego prowadzili 12:0. Po kilku minutach niemoc przyjezdnych przełamał David DiLeo, ale PGE Spójnia ciągle radziła sobie świetnie. W pewnym momencie przewaga wynosiła aż 21 punktów po kontrze Gruszeckiego. Po 10 minutach było 30:12. W drugiej kwarcie zespół trenera Sebastiana Machowskiego już nie grał aż tak efektywnie w ataku, ale słupszczanie nie do końca nie potrafili to wykorzystać. W pewnym momencie gospodarze zanotowali małą serię 6:0 i po rzutach wolnych Brody’ego Clarke’a ponownie prowadzili aż 20 punktami. Pierwsza połowa zakończyła się wynikiem 49:30.

Akcje Shavona Colemana i Jakuba Musiała w trzeciej kwarcie sprawiły, że Grupa Sierleccy Czarni zbliżyli się nawet na 11 punktów. Szybko odpowiedzieli jednak na to Jordan Mathews oraz Courtney Fortson i wszystko było już ponownie pod kontrolą PGE Spójni. Po 30 minutach było 65:51. Kolejną część meczu zespół trenera Mantasa Cesnauskisa rozpoczął od rewelacyjnej serii 11:0 i po trójce Michała Chylińskiego przegrywał już tylko trzema punktami! Fortson i Mathews ponownie wzięli jednak sprawy w swoje ręce i na nowo budowali przewagę stargardzian. Rywale do końca już nie prezentowali dobrej skuteczności i dlatego PGE Spójnia zwyciężyła pewnie - 83:69.

Courtney Fortson zdobył dla gospodarzy 36 punktów i 10 asyst. David DiLeo wyróżniał się w ekipie gości - miał 24 punkty, 4 zbiórki i 3 asysty.