BM Stal nadal niepokonana we własnej hali

,

BM Stal Ostrów Wielkopolski z kolejnym zwycięstwem we własnej hali w Energa Basket Lidze! Tym razem pokonała pewnie Suzuki Arkę Gdynia 102:73.

,

Scottie Reynolds oraz Adonis Thomas świetnie radzili sobie na początku spotkania i dzięki temu dość szybko gospodarze prowadzili 10:3. Po chwili starali się na to reagować Trey Wade oraz Billy Garrett. Po późniejszej akcji Adama Hrycaniuka Suzuki Arka zbliżyła się na zaledwie trzy punkty! Ostatecznie po 10 minutach było 24:21. Kolejna seria BM Stali - tym razem 10:0 - i kolejne trafienia z dystansu Thomasa oraz Reynoldsa sprawiły, że ostrowianie mieli aż 13 punktów przewagi. Pojedyncze zagrania Dominika Wilczka czy Adriana Boguckiego to za mało na odrabianie strat. Ostatecznie pierwsza połowa zakończyła się wynikiem 45:36.

Damian Kulig i Nemanja Djurisić byli nie do zatrzymania na początku trzeciej kwarty, a ekipa trenera Andrzeja Urbana powiększała przewagę. Po chwili trójka Jakuba Garbacza oznaczała, że gospodarze byli lepsi aż o 23 punkty! Gdynianie nie potrafili odpowiedzieć na rewelacyjny atak ostrowian. Po 30 minutach było 76:53. Ostatnia część spotkania już niewiele zmieniała, ponieważ gospodarze całkowicie kontrolowała wydarzenia na parkiecie. W końcówce na parkiecie pojawili się młodsi zawodnicy, a BM Stal zwyciężyła ostatecznie aż 102:73 po trójce Filipa Siewruka.

Najlepszym graczem gospodarzy był Jakub Garbacz z 18 punktami, 3 zbiórkami i 2 asystami. Billy Garrett zdobył dla gości 17 punktów i 3 asysty.