Pierwsze zwycięstwo Tauron GTK Gliwice

,

Tauron GTK wygrywa swój pierwszy mecz w obecnym sezonie Energa Basket Ligi. Gliwiczanie przed własną publicznością pokonali Polski Cukier Start Lublin 63:49.

,

Początek spotkania był bardzo wyrównany. W Tauron GTK świetnie radził sobie Terrance Ferguson - po jego trójce gospodarze byli lepsi o cztery punkty. Obie drużyny miały jednak problemy ze skutecznością, więc kibice oglądali niski wynik. Ostatecznie dzięki trójce Sherrona Dorsey-Walkera po 10 minutach było 13:14. Drugą kwartę zespół trenera Marosa Kovacika zaczął od małej serii 6:0 i w tym fragmencie wyróżniał się Norbert Maciejak. Dopiero po kilku minutach Cleveland Melvin doprowadził do wyrównania. Później akcjami “wymienili się” Jure Skifić oraz Kregor Hermet, co oznaczało kolejny… remis! Pierwsza połowa zakończyła się wynikiem 30:30.

Klavs Cavars w trzeciej kwarcie sprawiał, że to Polski Cukier Start był nieco lepszy. Spotkanie jednak ciągle było niezwykle zacięte i żadna z ekip nie potrafiła na dłużej zbudować odpowiedniej przewagi. Po późniejszych zagraniach Jure Skificia to Tauron GTK prowadził dziewięcioma punktami. Ostatecznie po 30 minutach było 51:41. W kolejnej części meczu obie drużyny znowu nie pokazywały najlepszej ofensywy, ale to oznaczało jednocześnie dobrą sytuację dla gospodarzy, którzy utrzymywali przewagę. Lublinianie nie byli w stanie odrobić strat. Z kolei trafienie Troya Franklina oznaczało, że gliwiczanie byli już lepsi o 15 punktów. Tauron GTK zwyciężył ostatecznie 63:49.