Inauguracja w Łańcucie dla Legii

,

W meczu inaugurującym sezon 2022/2023 Energa Basket Ligi Legia Warszawa pokonała na wyjeździe beniaminka, Rawlplug Sokół Łańcut 83:72.

,

Legia rozpoczęła od prowadzenia 5:0, a pierwsze punkty w nowym sezonie Energa Basket Ligi zdobył Devyn Marble. Dość szybko trójkami odpowiadali na to Lee Moore i Delano Spencer. W pewnym momencie Rawlplug Sokół miał nawet sześć punktów przewagi, ale Legia odpowiedziała na to serią 13:0! Ostatecznie po 10 minutach było 16:21. W drugiej kwarcie dość szybko przewaga zespołu trenera Wojciecha Kamińskiego wzrosła do 10 punktów dzięki zagraniom Travisa Lesliego. Dzięki trójce Raya McCalluma różnica wynosiła nawet 17 punktów. W tej części spotkania, mimo starań Lee Moore’a, zespół z Łańcuta nie był w stanie nawiązać rywalizacji. Pierwsza połowa zakończyła się wynikiem 36:52.

Kolejna część meczu była już trochę bardziej wyrównana, chociaż ciągle toczyła się pod dyktando zespołu z Warszawy. Ciągle aktywni byli Leslie i McCallum, a swoją akcję dołożył także Geoffrey Groselle. W ekipie gości z kolei sytuację starał się zmieniać Delano Spencer. Po 30 minutach było jednak 53:73. Lee Moore i Raynere Thornton na początku czwartej kwarty dawali jeszcze trochę nadziei kibicom Rawlplug Sokoła. W ważnych momentach nie zawiedli Lesie oraz Groselle, więc przyjezdni ciągle kontrolowali wydarzenia na parkiecie. Gospodarze walczyli do samego końca, ale ostatecznie drużyna z Warszawy zwyciężyła 83:72.

Najlepszym zawodnikiem gości był Travis Leslie z 19 punktami i 9 zbiórkami. Lee Moore zanotował dla gospodarzy 29 punktów, 5 zbiórek i 5 asyst.